GuideLee.hu – legjobb online értékelések

Teszt: okosóra Suunto 7 Titanium

Erősségek
  • Intuitív rendszer
  • Hőtérképek futtatása
  • Kényelmes viselet
  • A válaszok hangalapú bevitele
Gyengeségek
  • Alacsony akkumulátor élettartam
  • Nincs telefonálási képesség
  • Korlátozott funkciók
Értékelés
3.6/5
Eladók

A Suunto 7 Titanium egy jól felszerelt okosóra az alkalmi sportolók és a megbízható platformmal rendelkező órát keresők számára. Az izgalmas sportfunkciók mellett NFC, tárhely a saját zenéid számára, alvásfigyelés és egyéb praktikus eszközök is rendelkezésre állnak. Az óra kivitelezése magas színvonalú, viselése kényelmes nappal és éjszaka is.

Gyakran ismételt kérdések és válaszok

Fizethetek a Suunto 7 Titanium órámmal?

Igen, az óra NFC-chippel rendelkezik, és támogatja a Google Payt, amellyel érintés nélküli fizetésre használhatja. A támogatott kártyák listáját a Wear OS fejlesztői weboldalán találja.

Milyen az akkumulátor élettartama a Suunto 7 Titanium ór ának?

Az óra normál használat mellett maximum 2 napig bírja egy feltöltéssel. Tesztünkben az akkumulátor élettartama körülbelül 1,5 napot ért el. Folyamatos GPS-használat esetén az akkumulátor körülbelül 12 órát bírja, energiatakarékos üzemmódban (csak digitális óraként) pedig 40 napig.

Van az órában navigáció?

Alapvetően igen. Az okostelefonján található Suunto alkalmazásban létrehozhat egy útvonalat a sporttevékenységéhez, majd feltöltheti azt az órára. A tevékenység során az útvonal az adatképernyők része lesz. Az óra megmutatja az irányt, és figyelmeztet, ha letér az útvonalról.

Támogatja az óra a Google Maps szolgáltatást?

Igen, az alkalmazás letölthető a Google Play áruházból közvetlenül az órára. Az érdekes pontok megtalálása azonban az internetkapcsolattól függ. A kiválasztott úticélhoz való navigáció elindítása elindítja a Google Maps alkalmazást a párosított okostelefonon. Az óra megjeleníti az útirányt, az úti célra vonatkozó alapvető információkat és az útvonal térképét.

Lehet úszni és zuhanyozni az órával?

Ano, hodinky jsou vodotěsné do hloubky 50 metrů dle technické normy ISO 6425 pro potápěčské hodinky. S hodinkami tak můžete plavat na vodní hladině nebo šnorchlovat, ale neměli byste se s nimi potápět větší hloubky.
Igen, az óra a búvárórákra vonatkozó ISO 6425 műszaki szabvány szerint 50 méteres mélységig vízálló. Tehát úszhat vagy sznorkelezhet az órával, de ennél mélyebb mélységekbe nem szabad vele merülni.

Műszaki paraméterek

A technikai paraméterek tekintetében az óra nem okozott számunkra jelentős meglepetést. Azonban nagyra értékeljük a vízállóságukat, amelyet a búvárórák műszaki szabványa támogat. Első pillantásra meglepett minket a 40 napos akkumulátor-üzemidő, de ez csak az energiatakarékos üzemmódra vonatkozik, amelyet az akkumulátor-üzemidő fejezetben ismertetünk.

ParaméterekÉrték
Pánt típusaSzilikon
TartósságVízálló 50 m-ig az ISO 6425 szabvány szerint
KijelzőAMOLED 1,39" 450 x 450 px
Az akkumulátor élettartamaAkár 40 nap (energiatakarékos üzemmódban)
Töltési módSaját fejlesztésű csatlakozó
CsatlakozásBluetooth 4.2, GPS, Galileo, Glonass, Glonass, NFC
ProcesszorQualcomm Snapdragon Wear 3100
Operációs rendszerWear OS
Méretek (szíj nélkül)50 x 50 x 15,3 mm
Súly (szíj nélkül)51,9 g

A műszaki specifikációk nem az egyetlen jellemző, amelyet figyelembe kell vennie egy okosóra megvásárlása előtt. Ha többet szeretne megtudni a sportos órákról és az okosórákról, olvassa el az okosóra kiválasztásáról szóló cikkünket, vagy tekintse meg az egyes modellek értékeléseit.

A dizájn egy sportos órára utal

Dizájn szempontjából inkább sportosnak, mint formálisnak írnánk le az órát. A tokja üvegszál-erősítésű poliamidból készült. Tehát lényegében a Garmin Forerunner sportórák többségénél megszokott műanyag tokról van szó. A Gorilla Glass üveggel ellátott 1,39"-os AMOLED kijelző kerülete körül egy titán lunetta található, amely az azonos festésnek köszönhetően gyakorlatilag megkülönböztethetetlen a tok többi részétől.

A Suunto 7 más formájú rozsdamentes acél lunettával ellátott változatban is kapható.

A titánium használata csak a lunettával kapcsolatban lehetővé teszi a gyártó számára, hogy javítsa az óra tartósságát, miközben az árat megfizethető szinten tartja. Tesztelésünk során többször is nekimentünk az órának különböző tárgyaknak, szerencsére mégsem sikerült megsérülnie sem a lunettának, sem a Gorilla Glass üvegnek. Ebben a tekintetben pozitívum lehet az üvegnek a lunetta szintje alá történő kissé alacsonyabbra helyezése, ami javíthatja annak védelmét bizonyos ütközések során.

A szíj egy vékony csuklón is elfér

Az óra 24 mm-es szíjjal rendelkezik, amelyet 18 lyukkal egészít ki a fémcsat. Ezáltal az óra vastagabb és vékonyabb csuklóra is alkalmas (130 és 220 mm közötti kerület). A szíj anyaga szilikon, amely puha, kényelmes és tökéletesen követi a csukló alakját. Másrészt viszont elég könnyen megtartja a szennyeződéseket (pl. a hosszú ujjú pulóverek szálait vagy a port), ami egy kisebb gyengeség, amivel a szilikonszíjjal ellátott konkurens óráknál nem találkoztunk.

Mivel az óra vízálló, egy időnkénti vízzel történő öblítéssel könnyen megtisztítható a szíj.

Az óra kijelzőjére nincs panaszunk

Ahogy fentebb említettük, az óra AMOLED kijelzője tartós Gorilla Glass üveggel rendelkezik. A kijelző felbontása 450 x 450 px, ami az 1,39"-es képátlót tekintve manapság már szabványosnak számít. A maximális fényerő eléri a lenyűgöző 1000 nitet, így közvetlen napfényben is kiváló olvashatóságot biztosít. A kijelző színei gazdagok, nagy a kontraszt, az animációk pedig szépen simák, ahogy azt egy modern órától elvárnánk.

Lenyűgözött minket a Wear OS

A Google Wear OS már több okosórában is helyet kapott. Ezt a platformot láthatjuk például a Xiaomi Watch 2 Pro vagy a Samsung Galaxy Watch 6. A Google-alkalmazások ma már gazdagon integrálódnak az Android és iOS okostelefonokba. Így azt gondolhatnánk, hogy a rendszer hibátlanul futna egy órán is. A valóság azonban némileg más.

Ahelyett, hogy az eredeti Suunto platform funkciói kiegészítenék egymást a Google rendszerével, a gyakorlatban bizonyos mértékig versenyeznek egymással. Erre példa a sportaktivitás-figyelés. Ezt a jobb felső gomb megnyomásával indíthatjuk el, amely a gyártó aktivitás menüjét indítja el. Ugyanakkor a bal felső gombbal és a Google Fit alkalmazással is elindítható az aktivitáskövetés. A két lehetőség eltérő környezetben és egymástól függetlenül működik.

Ha az integrációs problémák felett legyintenénk, és csak a rendszer funkcionalitását értékelnénk, akkor több mint elégedettek lennénk. A Snapdragon Wear 3100 processzornak köszönhetően a rendszer pörgős, kellemesen tiszta és ami a legfontosabb, nem feltűnő. Az órán a Google Play áruházhoz is hozzáférhetünk, amely különböző harmadik féltől származó alkalmazásokat kínál. Az alkalmazások választéka nagyon széles, és támogatásuk a Wear OS egyik erőssége.

Praktikus kiegészítője a rendszernek az integrált billentyűzet, amelyet az Életmódfunkciók fejezetben ismertettünk neked.

A Google Play lehetővé teszi számos alkalmazás, eszköz és órafelület letöltését
A Google Play lehetővé teszi számos alkalmazás, eszköz és órafelület letöltését

Az óra vezérlése intuitív

Az óra vezérléséért négy gomb és egy érintőképernyő felel. Egy gomb a bal oldalon, a másik három pedig a jobb oldalon található. Az irányítás és a navigálás a mindennapi használat során nem okozott gondot számunkra. Még a forgatható koronát sem hiányoltuk, ami manapság eléggé elterjedt kezelőszerv.

Az alkalmazásmenü megnyitásához használt bal oldali gombot azonban kissé hiányosnak tartjuk a vezérlésben. A jobbkezesek számára, akik az órát a bal kezükön viselik, a gombot nehezebb lehet elérni.

Az alkalmazások menüjének megtekintéséhez használja a bal oldali gombot
Az alkalmazások menüjének megtekintéséhez használja a bal oldali gombot

Az óra működéséhez két alkalmazás szükséges

Az óra használatához először le kell tölteni a Wear OS alkalmazást az okostelefonra, amely a Google Play és az App Store áruházban érhető el. Az alkalmazás bizonyos beállítások vagy az óralapok módosítására szolgál. Ezenkívül a Suunto alkalmazás is szükséges, amely szintén elérhető a Google Play és az App Store áruházban. Ez az edzési eredmények megtekintésére és megosztására, illetve saját edzésútvonalak létrehozására szolgál.

Az akkumulátor élettartama nem biztos, hogy tetszeni fog

Az akkumulátor élettartama, amely a gyártó szerint normál használat mellett mindössze két napot ér el, manapság nem nyűgöz le különösebben. A rövidebb akkumulátor-üzemidő elsősorban a Wear OS gyengébb optimalizáltságának köszönhető. Úgy döntöttünk, hogy teszteljük az állítólagos akkumulátoros üzemidőt, és az órát a következő körülményeknek tettük ki:

  • az óra figyelte az alvást,
  • napi 30 perc GPS-nyomkövetővel követett tevékenységet,
  • az óra minden telefonos alkalmazásból kapott értesítést,
  • a folyamatos pulzusmérés aktiválva volt,
  • az Always On Display (AoD) funkció nem volt aktiválva,
  • az akkumulátorkímélő nem volt aktív.

Ilyen körülmények között az óra 32 órát bírt egyetlen töltéssel, ami körülbelül 1,5 napnak felel meg. Az akkumulátor élettartama normál használat mellett tehát az Apple Watchéhoz hasonló. Amikor éjszakára levettük az órát a csuklóról, és a bejövő értesítéseket csak az alapvető szolgáltatásokra korlátoztuk (órarendszer, e-mailek, üzenetek és Messenger), az akkumulátor élettartama elérte a 4 napot.

A GPS használatával történő folyamatos helymeghatározás 12 órára csökkenti az akkumulátor élettartamát.

A Suunto 7 Titanium óra energiatakarékos üzemmódot is kínál, amely a felső rendszersávban érhető el. Az üzemmód enyhe gyengesége a kikapcsolása, amihez újra kell indítani az órát. Az energiatakarékos üzemmód az összes intelligens funkció kikapcsolásával jár. Az óra így csak az idő kijelzésére szolgál, mint egy hagyományos digitális óra, amely akár 40 napos akkumulátor-üzemidőt kínál.

Energiatakarékos üzemmódban az óra csak az időt és a dátumot mutatja
Energiatakarékos üzemmódban az óra csak az időt és a dátumot mutatja

Az óra töltése egy saját fejlesztésű csatlakozóval ellátott mágneses tápegységgel történik. Így az óra nem vezeték nélkül kap áramot, mint a Huawei Watch GT 4. Ha útközben lemerülne, használhatsz hálózati adaptert vagy USB-csatlakozóval rendelkező power bankot.

Egy szabványos hálózati adapter használatával a töltés 0-ról 100%-ra körülbelül 70 percig tartott. Az első 20 percben a töltöttségi szint 29%-kal emelkedett, ami néhány óra esetében egy egész napos használatra elegendő lenne. Ha korlátozások nélkül tervezi használni a Suunto 7 órát, akkor azt javasoljuk, hogy inkább este töltse fel a maximumra, mint egy gyors reggeli rutin során.

Emiatt nem ajánljuk a Suunto 7-et azoknak a felhasználóknak, akik alváskövetésre szeretnék használni az okosórát. Legalábbis azoknak, akiknek reggel nincs elég idejük arra, hogy teljesen feltöltsék az órát.

Sportfunkció

A sportfigyelés tekintetében az óra alapvető mérőszámokat kínál, beleértve az útvonaladat a szabadtéri tevékenységek során. A több mint 70 megfigyelt sporttevékenység közül az óra a legtöbb részletet a futás, a kerékpározás és az úszás során képes rögzíteni, ami manapság eléggé trendinek számít. Például úszás közben az óra rögzíti a tempót, a pulzusszámot, a SWOLF hatékonyságot, a távolságot, a hosszok számát vagy az úszásmódot.

Sajnos az óra a mért metrikákból nem tudja megbecsülni a VO2 max-ot, ami a szervezeted hosszú távú aerob fittségét jelzi, és ami az alapja az olyan fejlett metrikáknak, mint az edzettségi állapot, a versenyidő előrejelzése és így tovább. Rendszeresen látunk VO2 max értékeket az alacsonyabb árfekvésű okosórákban is.

A sporttevékenységek nyomon követésével kapcsolatban fontos megemlíteni, hogy az óra két alkalmazást kínál erre a célra. A felhasználók abszolút többsége intuitív módon a Suunto alkalmazást fogja használni erre a célra, amelynek elindítása egyben az egyik gomb alapértelmezett funkciója is. Azonban az önálló Google Fit alkalmazást is használhatjuk a követésre, de ez csak a tempót, a megtett távolságot és az elégetett kalóriákat követi.

A következő sorokban részletesebben ismertetjük a legérdekesebb sportfunkciókat és az órával való sportolás során szerzett meglátásainkat.

Az olyan sporttevékenységekhez, mint a túrázás, szabadtéri futás vagy kerékpározás, a Suunto alkalmazásban bármilyen útvonalat létrehozhat, majd feltöltheti azt az órájára. Az útvonal előnézete a tevékenység megkezdése előtt elérhető az órán, de annak részletei (pl. magassági profil) nem. Amikor elindít egy tevékenységet, az adatképernyők között egy térképet talál, amelyen az útvonal kékkel van jelölve.

A tevékenység előtt meg kell várnia, amíg az óra csatlakozik a műholdakhoz. Amikor egy lakott területen indítottunk el egy tevékenységet, körülbelül 30 másodpercet kellett várnunk, ami lényegesen hosszabb idő, mint a konkurens óráké. A Huawei, Xiaomi vagy Garmin okosórák esetében jellemzően 10-15 másodpercig tartott a csatlakozás.

A térképen lehet mozogni, vagy változtatni a nagyításán. A térképek topográfiaiak, részletesek és a mozgás rajtuk gördülékeny, ami elsősorban a Snapdragon Wear 3100 processzornak köszönhető. A megtett útvonal a tervezett útvonal piros átfedéseként jelenik meg.

A térkép áttekinthető az órán és intuitívan használható. Abban az esetben, ha letértünk az útvonalról, az óra általában rezgéssel és értesítéssel figyelmeztetett erre a tényre. Néha azonban előfordult, hogy az eltérést egyáltalán nem vettük észre. A tipikus irányjelző parancsokkal történő navigáció sajnos nem áll rendelkezésre.

A kiválasztott útvonalat letölthetjük az órára, hogy offline is elérhetővé tegyük, így otthon hagyhatjuk az okostelefonunkat.

GPS pontosság

Úgy döntöttünk, hogy összehasonlítjuk a beépített GPS modul pontosságát az olcsóbb Huawei Watch GT 4 okosórával, a prémium kategóriás Garmin Forerunner 965 sportórával és az útvonalat az okostelefonon (Samsung Galaxy S10) lévő modul segítségével rögzítő Strava alkalmazással. Az összehasonlítást az alábbi galériában foglaltuk össze.

A szerkesztőségben alapvetően pozitívan értékeljük a GPS pontosságát. Bár az utak és utcák szerinti útvonalrajzolás nem olyan pontos, mint a Forerunner 965 esetében, a pontosság a Huawei órához vagy az okostelefonhoz hasonló.

Hőtérképek

Amikor útvonalat készít a tevékenységeihez, használhatja a hőtérképet. Hőtérképek. A környezeted hőtérképét még alapértelmezett tárcsaként is elérheted. Minél világosabb az útvonal a térképen, annál gyakoribb a Suunto óra felhasználói körében. Az alapértelmezett tárcsán kívül a Heatmaps-t a Suunto alkalmazásban is megtalálja, amikor saját útvonalat készít. Ezek a térképek 15 sporttevékenységhez (beleértve a szabadtéri futást is) állnak rendelkezésre.

A Heatmaps az alapértelmezett számlapon is megtalálható
A Heatmaps az alapértelmezett számlapon is megtalálható

Milyen gyakorlati felhasználási módjai vannak a heatmapsnek? Képzelje el azt a helyzetet, hogy nyaralni megy, és szeretne futni egyet. Nem tudja azonban, hogy milyen útvonalat vagy irányt válasszon, hogy elkerülje a rossz terepet vagy a veszélyes területeket. A hőtérképek segíthetnek Önnek azzal, hogy tájékoztatják a környéken népszerű útvonalakról.

Alternatív megoldás lehet a Strava alkalmazás, amely más felhasználók által választott útvonalak adatbázisát kínálja. Ez a funkció azonban csak előfizetők számára érhető el, így a Suunto óráján lévő ingyenes Heatmaps egyértelmű előnyt jelent.

Pulzusszámzónák

Minél nagyobb fizikai megterhelésnek teszi ki magát a teste, annál magasabb a pulzusszáma. Ez azért van, mert az izmaidnak több tápanyagra van szükségük, méghozzá a lehető legrövidebb idő alatt. A pulzusszámot többek között arra használjuk, hogy megbecsüljük az edzésed fókuszát (regenerálódás, fogyás, fittség fenntartása).

Az óra egyelőre nem támogatja az egyéni sporttevékenységek fókuszálását vagy a saját edzések megtervezését. A pulzusszámzónákról a sporttevékenység közben és később a statisztikában az órán elérhető egy összefoglaló. Az órának köszönhetően jobban hozzáigazíthatja az edzésterhelést.

A pulzusszámzónák meghatározzák az edzésrészek fókuszát
A pulzusszámzónák meghatározzák az edzésrészek fókuszát

Egészségügyi funkciók

A Suunto órák a megalakulásuk óta elsősorban a sportolókat célozzák meg. Az egészségügyi funkciók köre ezért szűkebb, mint a Xiaomi vagy a Huawei óráké. Ennek ellenére a Suunto 7 olyan praktikus egészségügyi áttekintést kínál, amellyel a legtöbb felhasználó meg tud birkózni.

Szívritmus-ellenőrzés

A pulzusszám-érzékelő az alapja a legtöbb egészségügyi, valamint sportfunkciónak. Az óra folyamatosan érzékeli a pulzusszámot, még alvás közben is. Tesztelésünk során a pulzusmérő meglehetősen gyorsan reagált a változásokra, és nem találkoztunk vele kapcsolatos hiányosságokkal.

A pulzusmérő azonnal reagál a változásokra
A pulzusmérő azonnal reagál a változásokra

Alvásfigyelés

Az óra alvás közben rögzített információ mennyisége meglehetősen korlátozott. Az óra meglehetősen pontosan meg tudja határozni az elalvás időpontját, de az ébredési időpontról magának kell tájékoztatnia. Ha ezt elfelejti megtenni, az óra továbbra is azt "gondolhatja", hogy Ön alszik, ami helytelen mérésekhez vezethet. Miután felébredtünk és elkezdtük a normál feladatokat, az óra semmilyen módon nem figyelmeztetett minket arra, hogy még mindig az alvást figyeli.

Az alvásfigyelőnek megvannak a maga buktatói
Az alvásfigyelőnek megvannak a maga buktatói

Alvás közben az óra csak a szívritmust méri, mivel nem rendelkezik a vér oxigénellátását mérő oximéterrel. A részletes alvásleírás tartalmazza az alvásfázisokat, egy rövid szóbeli kommentárt és az alvásfelvételt a szervezet erőforrásaihoz viszonyítva.

A napközbeni rövid szundikálást az óra nem értékeli alvásként.

Fizikai erőforrások

Az Erőforrások funkció arra szolgál, hogy nyomon kövesse a fizikai megterheléshez (pl. edzéshez) bármikor felhasználható energiamennyiséget. Egy éjszakai alvás után a test erőforrásai természetesen a maximumon vannak, és napközben fokozatosan csökkennek. Alacsony értékek esetén nem szabad megerőltető edzéseket végeznie, ami a végén inkább veszteséget, mint nyereséget jelenthet az Ön számára.

A tesztelés során az erőforrások korreláltak szerkesztőnk szubjektív érzéseivel. Minél kiadósabban aludt a szerkesztő, annál több Erőforrás állt rendelkezésére napközben. A 20% körüli értékeknél fáradtnak és kimerültnek érezte magát.

A Resources funkciót a Garmin okosórákon előforduló Body Battery funkcióval egyenértékűnek lehetne nevezni.

Általános egészségi állapot áttekintése

Az adatképernyők tartalmaznak egy egészségi áttekintést, amely gyakorlatilag az összes egészségügyi funkciót egyesíti. Megtalálja a megtett lépések számát, az elégetett kalóriákat (aktív és passzív), a test erőforrásainak százalékos értékelését és sok más hasznos információt. A kalóriabevitel a tesztelés időpontjában (2023. december) nem adható meg az órán vagy a Suunto alkalmazásban.

Az egészségi állapot összefoglalása egy csokorba kötött funkcióban nagyra értékelhető. Az információ tömör, világos és nagyon könnyen hozzáférhető.

Életmódfunkciók

Közvetlenül az órán számos előre telepített alkalmazást talál, amelyeket az óra a Google Wear OS integrációjának köszönhetően szerzett. Az életmódfunkciók viszonylag széles skálája szinte önálló eszközzé teszi ezt az órát, amely minimális mértékben függ az okostelefontól. Éppen ezért hiányoljuk a funkciók közül az eSIM-támogatást, vagy legalább a hívások tükrözésének lehetőségét, hogy az óra még önállóbbá váljon.

Az óra legtöbb funkciója jól működik, de néhány kisebb javítást igényelne. A következő fejezetben röviden ismertetjük és értékeljük ezeket az életmódfunkciókat.

Billentyűzet és válaszok az értesítésekre

Az óra kiválóan jelzi az értesítéseket. Megjeleníti a hosszabb üzeneteket, e-maileket, emojikat és még sok mást. Az üzenetek esetében közvetlenül is válaszolhat, többféleképpen:

  1. Előre meghatározott válaszok
  2. Emoji
  3. Egyéni szöveges üzenet
  4. Szöveggé konvertált hangüzenet

Az üzenetekre és értesítésekre adott válaszok csak az óra és egy Android okostelefon párosítása után érhetők el. Az iOS iPhone-felhasználók csak az értesítések nézetet érhetik el.

Saját üzeneteket írhatsz az órán a rendszerre előre telepített Gboard billentyűzetnek köszönhetően. Gyakorlatilag ugyanúgy gépelhetsz, mint egy okostelefonon. Használhat ékezeteket, szimbólumokat és számokat is. Bár ez egy praktikus kiegészítő, a vastagabb ujjakkal rendelkezőknek gondot okozhat a megfelelő betűk leütése, mivel azok lényegében miniatűr méretűek.

Az órára válaszokat is diktálhatsz, mivel a hangból szöveggé alakítás támogatja az angol nyelvet. A 20 szóig (kb. 150 karakter) terjedő üzenetek esetében nem találkoztunk problémákkal a diktálás során. Ez egyértelmű előny a konkurens órákkal, például a Huawei Watch 4 Pro-val szemben, amelyek nem kínálják ezt a lehetőséget.

Bár az óra mikrofonnal és hangszóróval is fel van szerelve, telefonálni nem lehet vele. Csak elfogadni, elutasítani és üzenettel válaszolni tudsz rájuk. A hívás mindig az okostelefonodon történik. Tekintettel az alacsony akkumulátor-üzemidőre és az életmódfunkciók hangsúlyozására, legalább a Bluetooth-on keresztüli hívások tükrözésének lehetőségét vártuk volna.

Google Wallet

Az óra NFC-chippel van felszerelve, amely lehetővé teszi az érintés nélküli fizetést. Ahhoz, hogy a Wear OS alkalmazással egyáltalán hozzáadhassa a kártyáját, be kell állítania az órát a képernyő zárolására. Választhat PIN-kódot, jelszót vagy gesztust. A jelszót mindig be kell írni, amikor visszateszed az órát, vagy miután eltelt egy óra az utolsó beírás óta. Kártyát adhatsz hozzá az órához, ha megadod annak adatait az alkalmazásban.

Az érintés nélküli fizetés zökkenőmentesen működik
Az érintés nélküli fizetés zökkenőmentesen működik

Ha érintés nélküli fizetésekhez keresel okosórát, előzetesen győződj meg róla, hogy bankod támogatja a Google Payt.

Zene vezérlése és lejátszása

Az órával mindenekelőtt a zenelejátszást vezérelheti okostelefonjáról. Átugorhatod a dalokat, visszaléphetsz hozzájuk vagy módosíthatod a hangerejüket. Emellett az órán 4,5 GB tárhely áll rendelkezésre a saját zenéid tárolására, amelyek bárhol elérhetőek lesznek okostelefon csatlakoztatása nélkül is. Az óráról csak Bluetooth-on keresztül csatlakoztatott vezeték nélküli fejhallgatóval hallgathat zenét.

Zenéket vagy podcastokat a Spotify vagy a Youtube Music streaming alkalmazások segítségével tölthetsz le az órára, amelyeket először a Google Play áruházból kell letölteni. Az is elengedhetetlen, hogy prémium előfizetéssel rendelkezzen ezeken a platformokon.

Google Fordító

Az előre telepített alkalmazások között megtalálható a Google fordítója, ugyanabban a formában, ahogyan azt a felhasználók az internetes böngészőkből megszokták. Üdvözlendő lehetőség ismét a kifejezések diktálással történő beírása, ami ebben az esetben is jól működik. A fordító az okostelefon internetkapcsolattól függ, amelynek az óra közelében kell lennie. Bár a fordító megbízhatóan működik, a gyártónak még finomítania kellene néhány részleten, többek között azon, amit az alábbi képernyőképen megörökítettünk.

Google Asszisztens

Az órán előre telepítve van a Google Assistant. Hangutasításokkal kérheti az órát, hogy kezdjen el üzenetet írni vagy állítson be ébresztést. Az asszisztens azonban csak az angol nyelvű parancsokat támogatja, ami régóta fennálló gyengesége. Az asszisztens által támogatott parancsok többsége valószínűleg intuitív módon kézzel is elvégezhető, így a gyakorlatban nem sok haszna van.

Következtetés –⁠ kinek való a Suunto 7 Titanium okosóra?

A Suunto 7 Titanium egyesíti a régóta ismert finn sportóra minőséget a Wear OS által kínált okos funkciókkal. Azonban ahelyett, hogy egy megbízható, csúcsminőségű sporttesztelőt hozott volna létre, egy olyan órát hozott létre, amit alapvetően nem tudjuk, hogy kinek ajánljunk.

A fejlett sportmérések hiánya miatt az óra csak úgy-ahogy megfelel a szabadidős sportolóknak, akik munka után időnként elmennek futni. Bár az óra kínál néhány életmódfunkciót, irodai vagy mindennapi használatra nem biztos, hogy megfelelő választás. Nem támogatja az eSIM-et vagy a hívástükrözést, és a navigációjának is jelentős korlátai vannak.

Azonban, hogy ne legyünk teljesen negatívak, az óra kínál néhány praktikus eszközt. Gondolunk itt különösen a hőtérképekre, amelyek segíthetnek megtalálni az edzés útvonalát annak gyakorisága alapján (ha például utazik, és nem tudja, merre induljon futni). Emellett NFC-n és Google Pay-en keresztül érintésmentes fizetést is kínálnak. Szöveges vagy egyéb üzenetet diktálhatsz az órára, amelyet azonnal el is küldhetsz.

Zenét vagy podcastokat tölthetsz le az órádra a Spotify, a YouTube Music és más, harmadik féltől származó alkalmazások segítségével. Bluetooth-on keresztül vezeték nélküli fejhallgatót csatlakoztathatsz, hogy a telefontól távol is hallgathass médiát. Bár ez egy praktikus funkció, használat közben belefuthatsz az óra másik gyenge pontjába, ami az akkumulátor élettartama.

Az akkumulátor élettartama normál használat mellett tesztelésünk során mindössze 1,5 napot ért el. Ez a kevésbé optimalizált Wear OS-nek köszönhető, ami idővel javulhat. Suunto 7 Titanium, így egyértelműen nem ajánljuk azoknak a felhasználóknak, akik tisztességes kitartással rendelkező órát keresnek.

A fent említett gyengeségek ellenére ez egy nagyon kényelmes óra, amiről nem is fogod tudni, hogy a csuklódon viseled. A vízálló toknak köszönhetően az órának nem árt a zuhanyzás vagy a vízben úszás sem. A kezelőszervek intuitívak, és az egész órarendszer nem tűnik feltűnőnek.

Teszt: okosóra Suunto 7 Titanium
  • A kivitelezés minősége
  • Akkumulátorok
  • Operációs rendszer
  • Kompatibilitás
  • Ár/teljesítmény arány
3.6

Chytré hodinky se solidní kvalitou zpracování a pohodlným řemínkem

A Suunto 7 Titanium egy jól felszerelt okosóra az alkalmi sportolók és a megbízható platformmal rendelkező órát keresők számára. Az izgalmas sportfunkciók mellett NFC, tárhely a saját zenéid számára, alvásfigyelés és egyéb praktikus eszközök is rendelkezésre állnak. Az óra kivitelezése magas színvonalú, viselése kényelmes nappal és éjszaka is.

Előnyök

  • Intuitív rendszer
  • Hőtérképek futtatása
  • Kényelmes viselet
  • A válaszok hangalapú bevitele

Hátrányok

  • Alacsony akkumulátor élettartam
  • Nincs telefonálási képesség
  • Korlátozott funkciók
Ezt a cikket a szerző a termékkel kapcsolatos valós tapasztalatok alapján készítette. Az értékelést a szerző szubjektív benyomásai befolyásolhatják.
Autor: Martin Dajča
Szerző: Martin Dajča
Szeretem átültetni a tapasztalataimat és a bonyolult gondolataimat a fogyasztók számára érthető nyelvezetre. Szabadidőmben szívesen futok, biciklizem és túrázom a környékemen. Ezért portfóliómban okosórák, autós kamerák és sok más, a mindennapi életet megkönnyítő eszköz bemutatása is szerepel.
Hogy tetszett ez a cikk?
5/5 - (2 hodnocení)
Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó vélemények

Teszt: okosóra Suunto 7 Titanium
Suunto 7 Titanium
Értékelés: 3.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram