GuideLee.hu – legjobb online értékelések

Legjobb vezeték nélküli bluetooth fejhallgató: hogyan válasszunk?

Gyors összehasonlítás

Legjobb vezeték nélküli bluetooth fejhallgató: hogyan válasszunk?

A vezeték nélküli fejhallgatóval bárhol élvezheti a zenehallgatást, a podcastokat vagy akár a filmnézést anélkül, hogy a vezetékek zavarnák a kényelmét. Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk, milyen típusú vezeték nélküli fejhallgatók léteznek, mi befolyásolja a hangminőséget, és mire kell figyelnie a választáskor. Végül azt is megvizsgáljuk, hogy vannak-e kockázatok a használatukkal kapcsolatban, és hogyan kell tisztítani a vezeték nélküli fejhallgatókat.

Gyakran ismételt kérdések és válaszok

Hogyan működik a vezeték nélküli fejhallgató?

A vezeték nélküli fejhallgató a vezeték nélküli kapcsolat elvén működik, általában Bluetooth-on keresztül, egy eszközzel (telefon, táblagép, számítógép vagy TV). Ezeknek a fejhallgatóknak az az előnye, hogy nincs semmilyen kábel, amely a fejhallgató használatakor útban lenne.

Hogyan csatlakoztatható a vezeték nélküli fejhallgató a TV-hez?

A konkrét eljárás a televízió gyártójától függően változhat. Általánosságban azonban a tévé beállítások részébe kell lépnie. Ezután válassza a Hangkimenet menüpontot, és keresse meg a Fejhallgató lista menüpontot. Válassza ki a listából a fejhallgatót, és aktiválja a párosítást. Vegye figyelembe, hogy a párosításhoz a fejhallgatónak bekapcsolva és a TV közelében kell lennie.

Mi az ANC funkció a vezeték nélküli fejhallgatókon?

Az ANC (Active Noise Cancelling) egy olyan funkció, amely a környezeti hangokat kioltja. Az ezzel a funkcióval rendelkező fejhallgatók még jobb zenei élményt tesznek lehetővé. Ez a funkció akkor is üdvözlendő, ha gyakran telefonál forgalmas környezetben.

Mit jelent a True Wireless fejhallgató kifejezés?

A True Wireless fejhallgató a Bluetooth vezeték nélküli fejhallgatók olyan típusa, amely egyáltalán nem rendelkezik vezetékekkel (még a fejhídban sem). Általában egy praktikus, újratölthető tokkal rendelkeznek, ami kényelmessé teszi őket az utazáshoz.

Hogyan lehet a vezeték nélküli fejhallgatókat egymással párosítani?

Ez termékenként némileg eltérhet. A lényeg azonban az, hogy megtaláljuk azt a gombot, amellyel a fejhallgató párosítása elindul. Ez vagy a töltőtáskán, vagy közvetlenül a fejhallgatón található. Bizonyos esetekben a párosítási mód akkor is elindul, amikor kiveszi a fejhallgatót a tokból. Ezután helyezze őket egymás mellé, és hagyja, hogy párosodjanak. A párosítás sikerességét általában a LED villogásának megváltozásából vagy hangjelzésből állapíthatja meg.

Hogyan válasszunk vezeték nélküli fejhallgatót -alapvető tippek

  • Gondolja végig, hogy a fülbe helyezett, az over-ear vagy a fülre helyezett fejhallgatók megfelelőbbek-e az Ön számára. Mindegyik kialakításnak vannak előnyei és hátrányai.
  • Ha kültéren vagy sportoláshoz szeretné használni a fejhallgatót, válasszon legalább IPX4-es ellenálló képességgel rendelkezőket.
  • A választásnál vegye figyelembe, hogy milyen mobiltelefonnal vagy számítógéppel fogja párosítani a vezeték nélküli fejhallgatót. Például, bár az Apple népszerű AirPods vezeték nélküli fejhallgatója párosítható Android telefonokkal, számos funkciója korlátozott.
  • Ha a vezeték nélküli fejhallgatót gyakran használja majd zajos környezetben (például zajos városi utcákon), akkor az aktív környezeti hangszűrő funkciót nagyon hasznosnak találhatja.
  • Ha azt tervezi, hogy gyakran utazik a fejhallgatóval, nyúljon egy hosszabb akkumulátor-üzemidővel rendelkező modellhez. Így nem lesz annyira korlátozva a konnektor jelenléte.

A vezeték nélküli fejhallgatók típusai

A vezeték nélküli fejhallgatókat kialakításuk alapján több kategóriába sorolhatjuk:

Vezeték nélküli fülhallgató (vagy intra-aurális) fejhallgatók

Ezek olyan csapok vagy dugók formájában készülnek, amelyeket közvetlenül a fülbe helyeznek. Általában kompakt méretűek és könnyűek. Általában azonban gyengébb hangminőséget kínálnak, ezért inkább rövidebb ideig tartó zenehallgatásra alkalmasak. Ez egyben alacsonyabb akkumulátor-üzemidővel is jár, mint a fül fölé helyezett fejhallgatóknál. Egyesek a vezeték nélküli in-ear fejhallgatókat egyenesen kényelmetlenül érezhetik. Ha a vezeték nélküli fejhallgatót futáshoz vagy más sportoláshoz szeretné használni, akkor nem szabad megfeledkeznie arról a veszélyről, hogy dinamikus mozgás közben kieshet. Ez például beszélgetés vagy evés közben is problémát jelent, amikor az állkapocs természetesen mozog, és a fejhallgató kioldódhat a fülből.

Vezeték nélküli fülhallgató (vagy szupraaurális fülhallgató)

Ezeket a fülcimpára helyezik. A fülhallgatókhoz képest általában nagyobbak és drágábbak. Másrészt viszont gyakran jobb hangminőséget érnek el. Kialakításuk szerint tovább osztják őket:

  • fülhallgatók
  • és két különálló (azaz különálló) fejhallgató.

Vezeték nélküli over-ear (vagy circumaural) fejhallgatók

Ebben az esetben a fejhallgatókat mindig egy fejhíd köti össze, amely a fejhallgatók héjait köti össze. Mivel a fejhallgató az egész fület befedi, kiküszöböli a környezetből érkező nem kívánt hangokat, és így minőségi hallgatási élményt biztosít. Másrészt viszont terjedelmesebbek.

Vezeték nélküli over-ear fejhallgatók
Vezeték nélküli over-ear fejhallgatók

Igazi vezeték nélküli fejhallgatók

Ezek a vezeték nélküli fejhallgatók egy típusa. Két különálló modulból állnak, amelyek nincsenek összekötve egymással, és nincsenek vezetékek (ellentétben a vezeték nélküli over-ear fejhallgatókkal, ahol a vezeték a fejhídban található). A fejhallgatók Bluetooth technológia segítségével kapcsolódnak egymáshoz és a mobiltelefonhoz. Találkozhat True Wireless in-ear és over-ear fejhallgatókkal (ez a lehetőség azonban ritkábban fordul elő). Az in-ear változat általában egy praktikus újratölthető tok segítségével tölthető, így utazáshoz is remek választás.

Gondolja át, mire szeretné használni a vezeték nélküli fejhallgatót

A vezeték nélküli fejhallgatók kiválasztásakor gondolja át, hogy jellemzően mire használja őket, és mit vár el tőlük ebben a tekintetben. Nézzük meg a leggyakoribb okokat, amiért az emberek ilyen típusú elektronikát szereznek be, és hogy mire kell figyelnie ebben a tekintetben.

Vezeték nélküli fejhallgató sportoláshoz

Amikor arról van szó, hogy, sportoláshoz vezeték nélküli fejhallgatók, olyan modellek közül kell választania, amelyek szilárdan tartanak, és nem kell aggódnia, hogy mozgás közben elveszíti őket. Ezen túlmenően a karbantartásukat is figyelembe kell venni. Például a szövet fülhallgatóval ellátott, fej fölötti fejhallgatók hajlamosak lehetnek az izzadság felszívására.

Vezeték nélküli fejhallgató telefonáláshoz

Ebben a tekintetben nemcsak a hangminőség lesz döntő fontosságú az Ön számára, hanem a mikrofon megléte is, hogy a másik fél gond nélkül megérthesse Önt. Az aktív környezeti zajszűrés üdvözlendő funkció lehet, hogy akár egy zsúfolt utcán is kényelmesen telefonálhasson, és ne késleltesse a hívást, amíg csendesebb környezetbe ér.

Vezeték nélküli fejhallgató alkalmi zenehallgatáshoz és podcastokhoz

Alkalmi zenehallgatáshoz és podcastok hallgatásához, például munkába menet vagy séta közben, népszerűek a True Wireless fejhallgatók, amelyekhez praktikus töltőtok is tartozik. Könnyen elfér a zsebében.

Vezeték nélküli fejhallgató filmnézéshez

A filmnézés közbeni jó hangélményhez a fej fölé helyezhető vezeték nélküli fejhallgató a legjobb, mivel általában jobb hangzást biztosít, és a zajokat is nagyon jól elszigeteli.

Vezeték nélküli fejhallgató játékosoknak

A számítógépes játékosok számára gyakran nemcsak a kiváló hangminőség a döntő, hanem a csapattársakkal való kommunikációhoz szükséges minőségi mikrofon megléte is. Ebből a szempontból tehát a fej fölötti játékfejhallgatókat tudjuk ajánlani.

A fülhallgató anyaga

A fülkagyló a fejhallgató azon része, amely közvetlenül érintkezik a füllel. Ezért általában puha anyagból készülnek, hogy a fejhallgató több órás hallgatás esetén is kényelmes legyen. A fülhallgatókban a fülhallgatók fülhallgatókkal vannak ellátva. Ezek készülhetnek műanyagból, bőrből, műbőrből, szövetből vagy velúrból. Az egyes anyagokhoz előnyök és hátrányok is társulnak.

  • A műanyag fülhallgatók megfizethetőek. Tartósságuk és könnyű karbantarthatóságuk tekintetében is kiemelkednek. Másrészt az alattuk lévő bőr nem lélegzik és izzad, ami nagymértékben csökkenti a viselés kényelmét.
  • A textil fülvédők kellemesen puhák, lélegzőek és nagyon kényelmesek. Nagyon jól tompítják a környezeti hangokat, hosszú élettartamúak, és a minták széles skálájából választhat. Másrészt számolnia kell az igényesebb karbantartással. A textil hajlamos arra, hogy magába szívja az izzadságot és a szennyeződéseket.
  • A gumi vagy szilikon fülhallgató kényelmes és könnyen karbantartható. Hosszú használat esetén azonban ez az anyag megrepedhet és hajlamos a sérülésre.
  • A bőr fülhallgatók fényűző és elegáns benyomást keltenek, az anyag minőségének köszönhetően hosszú élettartamot is elérnek. Hátrányuk azonban kétségtelenül a magasabb beszerzési ár.
  • A műbőr fülhallgató a bőr fülhallgatóval szemben megfizethetőbb alternatívát jelent, amely szintén fényűzően néz ki. Azonban nem érik el ugyanazt a tartósságot, és idővel hajlamosak megrepedni és leválni is.

Ezzel szemben a tipikus fülhallgatókat fülbe helyezett fejhallgatókhoz használják. Ezek azok, amelyek szorosan érintkeznek a füllel. Általában szilikonból vagy műanyagból készülnek.

A fejhallgatók víz- és porállósága

A vezeték nélküli fejhallgatók tartóssága döntő fontosságú lehet az Ön számára, különösen akkor, ha ezt a készüléket kültéri zenehallgatásra (esővel járó esők esetén) és sportolás közben (amikor a bőrünk természetesen izzad) szeretné használni. A legtöbb fejhallgató esetében a víz- és porállóságról az IP-védelmi paraméteren keresztül érdeklődhet.

Az IP-paraméter utáni első szám a szilárd részecskékkel szembeni ellenállást, a második szám a vízzel szembeni védelmet jelzi.

Vízállóság

A következő táblázatban megtalálod a különböző vízállósági osztályokat és azok jelentését.

Vízállósági osztályMinek tud ellenállni
IPX0Nincs vízvédelem
IPX1Csepegő víz 1 mm/perc sebességgel (10 percig)
IPX2Csepegő víz 3 mm/perc sebességgel 4 pozícióban (összesen 10 percig)
IPX3Fröccsenő víz 60°-os szögben (5 percig)
IPX4Fröccsenő víz minden szögben (5 percig)
IPX5Fröccsenő víz (3 percig)
IPX6Intenzíven fröccsenő víz (3 percig)
IPX7Vízbe merítés (30 percig 1 m mélységben)
IPX8Folyamatos vízbe merítés

Porral szembeni ellenállás

A táblázat segítségével megtudhatja, hogy mit jelentenek a különböző részecskék elleni védelmi osztályok.

Részecskevédelmi osztályMit bír ki
IP0XNem védett a fizikai érintkezés és a tárgyak ellen.
IP1XVédett az 50 mm-nél nagyobb tárgyakkal szemben.
IP2XVédett a 12,5 mm-nél nagyobb tárgyakkal szemben.
IP3XVédett a 2,5 mm-nél nagyobb tárgyakkal szemben.
IP4XVédett 1 mm-nél nagyobb tárgyakkal szemben.
IP5XEllenáll a pornak, bár egy bizonyos mennyiség bejuthat.
IP6XTeljesen porálló.

Hangminőség és az azt befolyásoló tényezők

Az egyik legfontosabb tényező a vezeték nélküli fejhallgató kiválasztásakor a hangminőség. Nézzük meg közelebbről, mi minden befolyásolja azt. Vezeték nélküli fejhallgató tesztünkben az alább felsorolt kritériumok alapján értékeljük a termékek hangminőségét.

Kialakítás/méret

Magának a fejhallgatónak a kialakítása nagy hatással van a hangminőségre. A kis fülhallgatós fülhallgatók általában rosszabb hangminőséget érnek el, mint a nagyméretű over-ear fülhallgatók. Ugyanazon költségvetésen belül általában könnyebb egy nagyobb méretű, jobb hangminőséget elérő hangátalakítót készíteni, mint egy miniatűr hangátalakítót a kis fejhallgatókhoz.

Kódok

A kódok biztosítják a digitális hangjel átvitelét a hangforrásból (pl. mobiltelefon) a fejhallgatóba, és tartalmazzák az adattömörítés és -dekompresszió algoritmusait. A különböző eszközökben különböző kodekek állhatnak rendelkezésre, az egyes változatokhoz előnyök és hátrányok társulnak.

  • SBC kodek –⁠ alapvető és számításigényes kodek a hangátvitelhez. A kodek elegendő az alkalmi zenehallgatáshoz vagy telefonhívásokhoz, de igazán jó minőségű hangélményt nem nyújt.
  • AAC kodek –⁠ az Apple egyedi megoldása. Egy név alatt számos kodeket egyesít. Némelyikük gazdaságos, mások kiváló minőségű zenét támogatnak. Amikor zenét játszik le az iPhone-ról, nincs fordítás (azaz átkódolás), így a minőség megmarad. Emellett az akkumulátort is kíméli.
  • Az aptX kodek –⁠ gyakran megtalálható az androidos mobiltelefonokon. Ezek olyan fejlett kodekek, amelyek felülmúlják a régebbi SBC-ket, és jobb hangminőséget biztosítanak. Az alap aptX kodek mellett megtalálható az aptX LL (Low Latency) kodek is, amelyet játékra szabtak. Az aptX HD kodek ezután nagy felbontású hangot biztosít.
  • LDAC –⁠ a Sony saját megoldása. A kodek háromféle minőségű hanglejátszást kínál. A codecet elsősorban a Sony fejhallgatók támogatják, de más csúcskategóriás márkáknál is megtalálható.

A lehető legjobb hangminőség és bitsebesség eléréséhez elengedhetetlen, hogy a csatlakoztatott eszköz ugyanazt a kodeket támogassa, mint a vezeték nélküli fejhallgató. Ha a fejhallgató több különböző kodeket támogat, fontos, hogy a csatlakoztatott eszközök mindegyik kodekkel tudjanak kommunikálni. A legtöbb modern okostelefon azonban több különböző kodeket támogat, így többféle vezeték nélküli fejhallgatóval is kompatibilis. Mégis, vásárlás előtt érdemes meggyőződni arról, hogy a készülék támogatja az egyes kodekeket.

Mi van akkor, ha például a mobiltelefonja nem rendelkezik az egyik kodekkel? Ebben az esetben a fejhallgató átvált a következő legjobb kodekre, amelyet mindkét készülék támogat. Így azonban nem fogja őket teljes mértékben kihasználni.

Érzékenység

Az érzékenység a fejhallgató akusztikai teljesítményére utal, és dB/mW-ban van megadva. A nagyobb érzékenységű fejhallgatók hangosabban tudnak zenét lejátszani, és kevésbé energiaigényesek. Általában 100 dB/mW körül van.

Impedancia

Az impedancia a fejhallgatóban lévő átalakítók elektromos ellenállására utal, és Ohmban (Ω) van megadva. A magasabb impedancia jobb és pontosabb hangminőséggel jár. Az érzékenységgel együtt a fejhallgató hangerejét is befolyásolja.

Frekvenciatartomány

A frekvenciatartomány azt a határt jelöli, hogy a fejhallgató milyen magas és mély hangokat képes reprodukálni. Ezt Hz-ben fejezik ki. Az emberi fül 20 és 20 000 Hz közötti frekvenciatartományban képes érzékelni a hangokat. Bár gyakran még ennél is nagyobb frekvenciatartományokat talál a gyártóknál, ez csak marketingfogás. Az ezen a tartományon kívüli értékek tehát nem mondanak semmit az Ön számára.

Az akkumulátor élettartama és töltés

A vezeték nélküli fejhallgatók kiválasztásakor ne felejtsd el figyelembe venni, hogy mennyi ideig bírják egyetlen töltéssel. A True Wireless fejhallgatók általában töltőtokozón keresztül töltődnek (amely kábelen keresztül vagy vezeték nélkül töltődik). A nagyobb, fej fölé helyezhető fejhallgatók általában tápkábelen keresztül töltődnek.

Egyes vezeték nélküli fejhallgatók támogatják a gyorstöltési funkciót, ahol nagyon rövid időn belül hallgatózhat. A True Wireless fejhallgatókkal tovább segíthetsz magadon, ha csak egy fejhallgatót használsz, és így lényegében megduplázod az akkumulátor teljes élettartamát, miközben a másik fejhallgatót töltöd.

Általánosságban elmondható, hogy az akkumulátor élettartama általában hosszabb a fej fölé helyezett fejhallgatóknál, mint a fülbe helyezett fejhallgatóknál. A fülbe helyezhető fejhallgatók esetében az akkumulátor élettartama körülbelül 5 óra, míg a fül fölé helyezhető fejhallgatók esetében ez 30-40 óra is lehet. De természetesen minden az adott modelltől függ. Az akkumulátor élettartamát az is befolyásolja, hogy mire használja leggyakrabban a fejhallgatót. Ha például csendben hallgatsz zenét, az energiafogyasztás alacsonyabb lesz, mint amikor a legtöbbet szeretnéd kihozni a fejhallgatóból. Emellett a gyakori telefonhívások (és esetleg az ANC funkció aktiválása) természetesen gyorsabban lemerítik a fejhallgatót.

A fejhallgató újratöltéséhez szükséges idő ismét modellről modellre változik. Ez lehet mindössze 20 perc, de akár több óra is.

A tok a fejhallgató töltésére szolgál
A tok a fejhallgató töltésére szolgál

Vezérlők

A vezeték nélküli fejhallgatók esetében biztosan nem kell aggódnia a bonyolult kezelőszervek és beállítások miatt. Általában pillanatok alatt párosíthatja őket mobiltelefonjával, táblagépével, számítógépével vagy akár okosórájával.

A modelltől függően ezután különféle gesztusokkal vezérelheti és használhatja az egyes funkciókat. Jellemzően a jobb vagy bal oldali fülhallgató többszöri megérintésével szüneteltetheti a lejátszást, újraindíthatja a zenét, fogadhat vagy elutasíthat egy hívást, és így tovább. Egyes fejhallgató modellek gombokkal vannak felszerelve erre a célra. Előfordulhat az is, hogy a kapcsolódó mobilalkalmazást is használhatja a működtetésükhöz.

A kiválasztott vezeték nélküli fejhallgatók támogatják a hangalapú asszisztenseket is, amelyek segítségével egyszerűen és kényelmesen adhatók meg az egyéni utasítások (az Apple AirPods például tartalmazza a Siri hangalapú asszisztenst).

Hasznos funkciók

Ha össze kellene foglalnunk azokat a hasznos funkciókat, amelyekkel egy jó vezeték nélküli fejhallgatóban találkozhat, ezek a következők lennének:

  • ANC (Active Noise Cancelling), azaz aktív zajszűrés. Így, amikor hallgat vagy telefonál, semmi sem fogja zavarni.
  • A lejátszás felfüggesztése, amikor kiveszi a fülhallgatót a füléből, anélkül, hogy ki kellene kapcsolnia a lejátszást a mobiltelefonján.
  • Kihangosítás a közvetlenül a fülhallgatón keresztül történő hívásfogadás lehetőségével.
  • Aközvetlenül a fejhallgatón történő vezérlés nagyon praktikus funkció, amely nagyban megkönnyítheti a mindennapi használatot.
  • Cserélhető hosszabbítók –⁠ ezeknek köszönhetően a fejhallgató gyakorlatilag minden felhasználóhoz jól alkalmazkodik.
  • Értékelni fogja a fejhallgatófokozott tartósságát, ha kültéri környezetben vagy sportolás közben szeretné használni.

Népszerű vezeték nélküli fejhallgató márkák

A népszerű termékek közé tartozik a már említett AirPods vezeték nélküli fejhallgató az Apple-től, a Beats vezeték nélküli fejhallgató vagy a Niceboy vezeték nélküli fejhallgató. A Sony, a Xiaomi, a JBL és más márkák szintén széles választékot kínálnak. A JBL és más gyártók szintén a vezeték nélküli hangszórók gyártására összpontosítanak.

Vezeték nélküli fejhallgató és egészség

A túl gyakori és túl hangos zenehallgatás visszafordíthatatlanul károsíthatja a hallását. Ez egyaránt vonatkozik a hagyományos hangszórók használatára és a fejhallgatón keresztül történő zenehallgatásra. A hírek szerint a hallásunk számára biztonságos zajhatár 85 dB, ami megfelel egy személygépkocsi vagy teherautó zajának a városi forgalomban. Ha a fület nagyobb zajnak tesszük ki, a hallásküszöb átmenetileg eltolódhat, és a későbbi helyreállás több órát vagy napot is igénybe vehet. Biztosan Ön is tapasztalt már ilyen állapotot, ha valaha is járt már zajos diszkóban.

Ezért fontos, hogy vezeték nélküli fejhallgató használatakor ne feledje a megfelelő hangerőt.

Az egészséggel kapcsolatban néha szóba kerül a vezeték nélküli fülhallgatók használatának kockázata is. Ezek a fejhallgatók közvetlenül a hallójárat szélébe kerülnek, és meglehetősen nagy akusztikai nyomást gyakorolnak közvetlenül a dobhártyára és más szervekre. A fülhallgatókon fülzsír és törmelék is felhalmozódhat, ami táptalajt jelenthet a baktériumok számára. A megoldás az lehet, ha kisebb hangerőt választunk, és nem felejtjük el rendszeresen tisztítani őket.

Hogyan kell karbantartani és tisztítani a vezeték nélküli fejhallgatókat

Minden típusú fejhallgatót mindig ki kell tisztítani. A fülhallgatók tisztításakor először a szilikon fülhallgatókat kell eltávolítani, és ezeket meleg vízzel és szappannal kimosni. On-ear vagy over-ear fejhallgatók esetében a fülhallgatókat kell eltávolítani, és ezeket kell megtisztítani a szennyeződésektől, a felhasznált anyagtól függően.

Vegyen magához egy vattapamacsot (vagy egy vattába tekert fogpiszkálót), hogy segítsen megtisztítani a vezeték nélküli fejhallgatót. Ezzel óvatosan megtisztíthatja a hallójárat rácsát, ahol a fülzsír felhalmozódhat és a baktériumok elszaporodhatnak. Tisztítás közben mindig tartsa a fejhallgatót, hogy a szennyeződések ne nyomódjanak be a fejhallgatóba.

A True Wireless fejhallgató szerves részét képező töltőház közelében lévő szennyeződések eltávolításához is használhat vattapamacsot.

Ha a száraz tisztítás nem elég hatékony, igénybe veheti az izopropil-alkohol segítségét. Óvatosan mártson bele egy vattapamacsot, és tisztítsa meg a rácsot. Vigyázzon, hogy a folyadék ne szivárogjon be a belsejébe. A folyamat befejezése után hagyja a fejhallgatót alaposan megszáradni, mielőtt újra használná.

Következtetés –⁠ mit kell észben tartani a vezeték nélküli fejhallgatók kiválasztásakor?

A vezeték nélküli fejhallgató kiválasztásakor először gondolja át, hogy mire fogja leginkább használni. Onnan válassza ki, hogy melyik fejhallgató kialakítása a legjobb az Ön számára. Ugyanakkor ez világos képet fog adni arról, hogy milyen paraméterek kulcsfontosságúak az Ön számára. A lelkes utazók például értékelni fogják a hosszú akkumulátor-üzemidőt és így tovább.

Egy adott termék kiválasztásakor tartsa szem előtt az egyes paramétereket. Például a víz- és porállóságuk, a hangminőséget befolyásoló paraméterek vagy a kezelőszervek egyszerűsége és felhasználóbarát volta mind szerepet játszanak. Végül, de nem utolsósorban az ár és a márka, illetve a készülékkel való kompatibilitás is meghatározó lesz az Ön számára.

Autor: Hana Smětáková
Szerző: Hana Smětáková
A sport és az egészséges életmód gyakorlatilag egész életemet végigkísérte. Mivel rajongok a modern technológiáért, gyakran véleményezem a GuideLee-n a fitneszkarkötőket és az okosórákat, amelyek az aktív életem nélkülözhetetlen eszközei. A sport mellett az utazás és az új helyek felfedezése is nagy szenvedélyem.
Hogy tetszett ez a cikk?
3.6/5 - (7 hodnocení)
Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

JBL Tour Pro 2
A szerkesztő tippje
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram