GuideLee.hu – legjobb online értékelések

Okoskarkötők: hogyan válasszuk ki a legjobbat?

Gyors összehasonlítás

Okoskarkötők: hogyan válasszuk ki a legjobbat?

A fitnesz karkötő manapság nagyon népszerű eszköz, amely egyre nagyobb népszerűségnek örvend. A hivatásos és amatőr sportolók csuklóján találja meg a helyét, akik szeretnék nyomon követni a napi mozgásukat vagy az alvásukat.

Ön is gondolkodik azon, hogy beszerezzen egy fitnesz karkötőt? Olvasson tovább, hogy megtudja, milyen tulajdonságokra és funkciókra kell figyelnie, és hogyan válasszon olyan karkötőt, amellyel igazán elégedett lesz.

Kapcsolódó cikkek

Mi az a fitness karkötő

Ahogy a neve is mutatja, ez egy kis eszköz (egy csuklópánt), amely a fizikai aktivitás nyomon követésére szolgál. Egy fitneszkarkötő például lépésszámlálóként is működhet, kiszámíthatja a sportolás közben elégetett kalóriákat, és sok modell még az alvási szokásokat is ellenőrizheti, vagy mérheti a pulzusszámot.

Fitnesz karkötő, sportóra és okosóra, avagy mi micsoda

E három eszköz nagyon hasonló elnevezése gyakran arra ösztönöz sokakat, hogy összetévesszék őket egymással. Tisztázzuk ezt, és nézzük meg, hogy mire számíthatunk mindegyiktől.

  • Okoskarkötők: alapszintű és meglehetősen olcsóbb termék, amely lehetővé teszi az alapvető funkciók használatát. Tudatja például, hogy hány lépést tettél meg egy nap, hány kalóriát égettél el vagy mennyi ideig aludtál. Az eredményei nem biztos, hogy a legpontosabbak, de egy átlagos amatőr sportoló számára elegendő opció. Rendszerint kényelmesen csatlakoztatható a mobiltelefonjához, és ott mindenféle statisztikát nyomon követhet.
  • Sportórák (sportórák): A fitneszszalaghoz képest fejlettebb funkciókat kínálnak. Alapvetően egy okosóráról van szó, amely jobban összpontosít a fizikai aktivitás rögzítésére. Gyakran GPS-érzékelővel vannak felszerelve, így a mérés még pontosabbá válik (pl. futás vagy kerékpározás közben). A fitneszkarkötőkhöz képest a sportórák drágábbak.
  • Okosórák: a sportórákkal rokonok. Ezek azonban nem annyira a sportfunkciókra koncentrálnak (bár ezek is hozzátartoznak), mint inkább a mindennapi élet megkönnyítésére. Értesíthetnek a bejövő hívásokról vagy akár üzenetekről, amelyekre válaszolni lehet. Alapvetően azt mondhatnánk, hogy a mobiltelefon egyfajta meghosszabbított karja.

Hogyan válasszuk ki a legjobb fitnesz karkötőt

Ha fitneszkarkötőt választ, több fontos tényezőt is figyelembe kell vennie. A következő sorokban bemutatjuk ezeket, hogy pontosan tudd, mire kell figyelned.

Női fitneszkarkötő vs. férfi fitneszkarkötő: mi a különbség?

Talán nem is gondoltad volna, hogy léteznek speciális fitneszkarkötők férfiaknak és nőknek, pedig léteznek. A fő különbségük elsősorban a dizájnban rejlik, a női karkötők jellemzően színesebbek és merészebbek, és gyakran támaszkodnak olyan árnyalatokra, amelyeket a nők kifejezetten kedvelnek (például a rózsaszínre).

A második ok aztán a praktikussággal, azaz a szíj hosszával kapcsolatos. Ha egy nő keskeny csuklójára választ karkötőt, fontos, hogy az igazán jól illeszkedjen a kezére, és ne legyen túl laza. A férfi fitnesz karkötők ekkor gyakran hosszabb pánttal működnek. A méret magára a termékre is vonatkozhat, egyes nők inkább kisebb kijelzőre vágynak.

Így az ilyen karkötők belső felszereltsége általában azonos, és semmilyen módon nem különbözik a férfiak és a nők esetében. A különbség elsősorban a konkrét kialakításban és a karkötő típusában rejlik, amellyel megvásárolja. A legtöbb esetben azonban a karkötő könnyen cserélhető (ha nem tetszik Önnek, vagy szeretne változtatni rajta).

Gondolja át, mire fogja használni

Több tucat különböző fitneszkarkötő van ma a piacon, amelyek jellemzői, technológiája és funkciói eltérőek. Az elektronikai eszközök kiválasztásakor többek között arra is figyelnie kell, hogy mire szeretné elsősorban használni, és mit vár el tőlük.

Milyen sportágakat lehet mérni egy fitneszkarpánttal?

Ez természetesen az adott terméktől függ. Az olcsóbb karszalagok csak az igazán alapvető sportágakat támogatják (pl. futás, kerékpározás, fitnesz, gyaloglás és úszás). A drágábbak aztán a nem túl gyakori sportágakat, például az evezést, a sziklamászást stb. és még sok más sportágat is képesek monitorozni.

A csuklópánt az adott sportágtól függően méri a megtett lépések számát vagy az elégetett kalóriák számát. Az egyértelmű statisztikákból láthatod majd, hogy javul-e a kondíciód, és a fitneszkarkötő lényegében a kis személyi edződddé válik.

Milyen típusú szíjat válasszunk a sportolás tekintetében?

  • Műanyag, gumi vagy szilikon –⁠ ezek könnyű súllyal büszkélkedhetnek, ami nem terheli meg feleslegesen a csuklóját. Ezeket az anyagokat azok is értékelni fogják, akik allergiásak a fémekre, és olyan gyengéd kialakítást keresnek, amely nem irritálja a bőrüket. Ugyanakkor számos színválaszték áll rendelkezésre a piacon.
  • Fémes –⁠ inkább egy klasszikus órából származó szíjra hasonlít. Figyelembe kell vennie a magasabb vételárat és súlyt.

A legtöbb fitnesz karkötőnél a szíj könnyen leválasztható a testről és kicserélhető egy újjal. Ez lehetővé teszi, hogy a szíj színét és stílusát az ízlésének megfelelően változtassa meg.

A fitneszszalag víz- és porállósága

Mivel a fitnesz karkötőt elsősorban sportolásra tervezték, a gyártók jelenleg különböző ellenállósági fokú modelleket kínálnak. Akár a vízzel, akár a porral és egyéb szilárd részecskékkel szemben. Erre a tényezőre még jobban oda kell figyelnie, ha a karkötővel vízbe megy (akár úszás, akár tutajozás egy folyón).

Ezt az ellenállást az IP paraméter jelzi. Az e paraméter utáni első szám a fitneszkarkötő szilárd részecskékkel szembeni védettségét jelzi, a második szám a vízzel szembeni védettséget.

A gyakorlatban találkozhat IPX(szám) vagy IP(szám)X értékkel. Ha ilyen jelöléssel találkozik, az azt jelenti, hogy a gyártó nem tesztelte a karkötőt az adott X paraméterre.

Vízállóság

Az alábbi táblázatban megtalálod a különböző vízállósági osztályokat és azt, hogy mit bír ki egy ilyen karkötő.

Vízállósági osztályMit bír ki
IPX0Nincs vízvédelem
IPX1Csepegő víz 1 mm/perc sebességgel (10 percig)
IPX2Csepegő víz 3 mm/perc sebességgel 4 pozícióban (összesen 10 percig)
IPX3Fröccsenő víz 60°-os szögben (5 percig)
IPX4Fröccsenő víz minden szögben (5 percig)
IPX5Fröccsenő víz (3 percig)
IPX6Intenzíven fröccsenő víz (3 percig)
IPX7Vízbe merítés (30 percig 1 m mélységben)
IPX8Folyamatos vízbe merítés

Ellenállás a részecskékkel szemben

A következő táblázat a részecskékkel szembeni különböző védelmi osztályokat mutatja be, és azt, hogy mit bír el egy ilyen karkötő.

Részecskevédelmi osztályMit bír el
IP0XNem védett a fizikai érintkezéssel és tárgyakkal szemben.
IP1XVédett az 50 mm-nél nagyobb tárgyakkal szemben.
IP2XVédett a 12,5 mm-nél nagyobb tárgyakkal szemben.
IP3XVédett a 2,5 mm-nél nagyobb tárgyakkal szemben.
IP4XVédett 1 mm-nél nagyobb tárgyakkal szemben.
IP5XEllenáll a pornak, bár egy bizonyos mennyiség bejuthat.
IP6XTeljesen porálló.

A fitnesz karkötők kijelzői általában elég kicsik

A legolcsóbb fitneszkarkötőkön a kijelzőt általában csak LED-ek helyettesítik. A mért értékek nyomon követéséhez ezután a karkötőt egy mobiltelefonnal kell párosítani, és ezen a készüléken kell ezeket a statisztikákat megtekinteni.

Az arany középutat a kisebb (leggyakrabban OLED) kijelzővel ellátott fitneszkarkötők jelentik. Ennek köszönhetően azonnal ellenőrizheti az összes mért értéket, és élvezheti a funkciókat is a beérkező üzenetekről szóló értesítések és hasonlók formájában. Ezek a kisebb kijelzők általában 0,6 és 1 hüvelyk közötti átlóval rendelkeznek.

A nagyobb kijelzők aztán magukkal hozzák a jobb láthatóság előnyét, másrészt viszont nagyobb energiafogyasztással járnak. Ugyanakkor a nagyobb kijelző sportolás közben érzékenyebb lehet a sérülésekre, és már érdemes elgondolkodni azon, hogy az ilyen karkötőkre edzett üveget alkalmazzunk.

A fitneszkarkötők kijelzői általában érintőképernyősek. Néha van rajtuk (vagy az oldalán) egy gomb, amely az egyes funkciók menüjében való könnyebb navigálásra, vagy az adott opció megerősítésére szolgál. A kijelző általában üvegből készül, de a drágább modellek zafírüveggel védett kijelzővel rendelkeznek, amely ellenállóbb a karcolásokkal szemben.

A fitnesz karkötők több napig bírják egyetlen feltöltéssel

Az akkumulátor élettartama és a töltési sebesség természetesen az egyik legfontosabb paramétere bármely fitnesz karkötőnek. A gyakorlatban az akkumulátor élettartamát befolyásolja, hogy milyen intenzíven és milyen célra használja a fitneszkarkötőt, de az is, hogy milyen kijelzővel működik a karkötő. Egy LED-ekkel ellátott karpánt biztosan tovább bírja, mint egy kifinomult, érintőképernyős LED-kijelzővel és sok rezgő figyelmeztetéssel ellátott karpánt.

Egyes modellek alig egy napot bírnak ki egy töltéssel, míg mások hetekig vagy akár hónapokig is gond nélkül működnek egyetlen töltéssel. Ezekbe az elektronikákba általában újratölthető elemeket helyeznek. A töltéshez általában elegendő egy USB-kábel, és a töltési idő természetesen modellenként eltérő. Egyes karkötőkben (általában a drágábbakban) vezeték nélküli töltés is megtalálható.

Smartphone kompatibilitás és párosítás

A fitneszkarkötők nagyon hasznos tulajdonsága a mobiltelefonnal (vagy táblagéppel) való párosítás lehetősége. Ez a technológia mindkét irányban működik. Ez azt jelenti, hogy a karkötő értesítheti Önt a beérkező üzenetekről, a telefon viszont feldolgozhatja a karkötő által szolgáltatott egyedi adatokat. Ugyanakkor a karkötő használatának kezdetétől fogva minden adatot megőrizhet a mobiltelefonján, és nyomon követheti a fejlődését.

A két eszköz közötti kommunikációhoz Bluetooth technológiát használnak. Sok karperec NFC technológiával is fel van szerelve, amely lehetővé teszi az érintés nélküli fizetést és a gyors párosítást egy NFC-chippel ellátott okostelefonnal.

A fitneszkarkötő kiválasztásakor győződjön meg arról, hogy a modell kompatibilis az okostelefon navigációs rendszerével. Az esetek túlnyomó többségében azonban a karkötők nem jelentenek gondot az Android vagy iOS operációs rendszerrel való kapcsolódás. Néha döntő lehet, hogy az operációs rendszer minimális verziója, amellyel a karkötő képes kommunikálni, és a konkrét Bluetooth-verzió is szerepet játszhat.

Ha kíváncsi vagy, hogy az egyes Bluetooth-verziók mivel járnak, összeállítottuk ezt az áttekintést:

  • Bluetooth 1.0 –⁠ ez a legelső verzió, amelyet 1999-ben vezettek be. Emiatt a fitneszkarkötőkben nem találja meg.
  • Bluetooth 2.0 –⁠ az első verziónál továbbfejlesztett, egyszerűsített párosítás.
  • Bluetooth 3.0 –⁠ ez a verzió már képes együttműködni a Wi-Fi hálózatokkal, és támogatja a 128 bites titkosítást is.
  • Bluetooth 4.0 –⁠ alacsony energiafogyasztás jellemzi. A készülék akkor is párosítva maradhat, ha a kapcsolat hosszú időre megszakad.
  • Bluetooth 4.2 –⁠ ez a verzió a 6LoWPAN protokollal működik, amelyet például az intelligens izzók kommunikációjára használnak.
  • Bluetooth 5.0 –⁠ még alacsonyabb energiafogyasztást ér el. Jobban tud kommunikálni forgalmas környezetben, és optimalizált válaszkészséggel rendelkezik.
  • Bluetooth 5.1 –⁠ még alacsonyabb energiafogyasztást biztosít. A navigáció is finomodott.
  • Bluetooth 5.2 –⁠ jobb hangátvitelt biztosít a Bluetooth-on keresztül, és ismét kevesebb energiafogyasztást.

Nem kell a fitneszszalagot állandóan a mobiltelefonja közelében tartania. Nyugodtan elmehetsz futni a telefonod nélkül, és amikor visszatérsz, az adatok betöltődnek a mobiltelefonodra. Csak azt kell figyelembe vennie, hogy az értesítések nem működnek mobiltelefonja közelsége nélkül.

A fitneszkarkötők funkciói

Természetesen minden egyes fitnesz karkötő kissé eltérő funkciókat kínál, amelyek folyamatosan fejlődnek. Az alábbi áttekintésben a leggyakrabban előforduló funkciókat választottuk ki:

  • Lépésszámláló –⁠ ahogy a neve is mutatja, nyomon követi, hogy hány lépést tettél meg egy nap alatt.
  • Pulzusmérés –⁠ e tekintetben figyelembe kell venned, hogy a fitneszkarkötők általában nem olyan pontosak, mint például a profi sportolók által használt, kidolgozott mellkasi pántok. Amatőr sportolók számára azonban ez a funkció teljesen elegendő.
  • Az elégetett kalóriák kiszámítása –⁠ még ez az érték is meglehetősen közelítő és nem teljesen pontos. Ez az adott fizikai aktivitástól és annak időtartamától függ.
  • Nyomásmérés –⁠ a kiválasztott fitneszkarkötők rendelkeznek vele. Azt is figyelembe kell venni, hogy a mért érték nem lesz olyan pontos, mint a nyomásmérővel történő mérés esetén.
  • Alvási aktivitásfigyelés –⁠ ezzel a funkcióval az alvás egyes szakaszait lehet nyomon követni. Ezzel egyidejűleg gyakran ébresztést is beállíthat egy kis rezgésen keresztül, amely kíméletesen hat a testére.
  • Sebességmérés –⁠ ezt különösen futás vagy kerékpározás közben fogod értékelni, mivel láthatod, hogy milyen volt az átlagsebességed. E funkció támogatásához a csuklópántnak GPS-érzékelővel kell rendelkeznie. Alternatív megoldásként egyes, GPS-érzékelővel nem rendelkező karpántok csatlakoztathatók egy párosított okostelefonhoz, és így mérhetik az útvonalat.
  • Útvonal rögzítése –⁠ ehhez a funkcióhoz az órának rendelkeznie kell GPS-érzékelővel (vagy csatlakoznia kell egy telefonhoz, mint az előző esetben). Ezután képes tárolni az adott útvonalat, amelyen gyalogolt, futott vagy vezetett.
  • Értesítések –⁠ a fitneszszalag értesítheti Önt például a kapott üzenetekről vagy egy tervezett eseményről.
  • Stopperóra –⁠ valószínűleg nem szorul hosszú magyarázatra. Minden sportoló értékelni fogja ezt a funkciót.
  • Mozgásérzékelő –⁠ ennek a technológiának köszönhetően egyszerűen a kezed felemelésével aktiválhatod az órát (így nem kell gombokat nyomogatnod).
  • Fizetés –⁠ az NFC-chippel felszerelt újabb karkötők által támogatott funkció. Ennek köszönhetően lehetővé teszik a kényelmes, érintés nélküli fizetést a Google, az Apple, a Fitbit vagy a Garmin speciális szolgáltatásán keresztül.
  • Automatikus sportfelismerés –⁠ általában a drágább karszalagok képesek erre. Fel tudják becsülni, hogy éppen mivel foglalkozol, és ennek megfelelően mérik és értékelik a sportot.
  • Napi célok kitűzése –⁠ állítsd be például, hogy hány lépést szeretnél sétálni egy nap, vagy mennyi ideig szeretnél sportolni. A karszalag ezután értesíti Önt, ha elérte a célját.

A mobilalkalmazások fitneszpánt-márkánként változnak

Ahhoz, hogy élvezhesse a fitneszkarperecek által kínált összes előnyt, le kell töltenie a megfelelő mobilalkalmazást a mobiltelefonjára. Az alkalmazásban mindenféle statisztikát megtekinthet, nyomon követheti a kitűzött célok elérését stb.

Minden gyártó általában saját alkalmazást használ, például:

  • a Xiaomi karkötők a Mi Fit alkalmazáshoz kapcsolódnak (Android és iOS rendszerekre),
  • a Huawei és a Honor karpántok a Huawei Health alkalmazáshoz kapcsolódnak (Androidra és iOS-re),
  • a Samsung karszalagok a Galaxy Wearable alkalmazáshoz kapcsolódnak (Androidra és iOS-re),
  • a Fitbit karpántok a Fitbit alkalmazáshoz kapcsolódnak (Androidra és iOS-re)
  • a Garmin karszalagok pedig a Garmin Connect alkalmazáshoz kapcsolódnak (Android és iOS rendszerekre).

A gyártók hivatalos alkalmazásai mellett léteznek harmadik féltől származó alkalmazások is. Ezeknek is kezelniük kell a karkötővel való kommunikációt, másrészt nem biztos, hogy ugyanolyan jól működnek.

Telepíthetek néhány alkalmazást a fitneszszalagomra is?

Ez a fitneszkarkötők esetében nem lehetséges. Ez inkább az okosórák, például az Apple Watch területe.

A fitneszkarkötők leghíresebb gyártói

A fitnesz karkötők számos gyártója létezik ma. Nézzük most azokat, amelyekkel elég gyakran találkozhatunk.

Xiaomi

A Xiaomi jól ismert szereplő a fitneszkarkötők területén. Inkább az olcsóbb termékekre összpontosít, amelyek azonban meglehetősen vidámak és a vásárlók széles körét vonzzák, akik között gyakran amatőr sportolók is vannak. A Xiaomi márka más elektronikai cikkek, például mobiltelefonok vagy elektromos robogók gyártására is összpontosít.

Huawei

A fitneszkarkötők másik gyártója a Huawei márka, amely szintén Kínából származ ik. Ez a márka 2015-ben több mint 100 millió okostelefont adott el, amivel kiérdemelte az első helyet Kínában ebben a tekintetben. Globálisan aztán 2018-ban a Samsung márka mögött a második helyen állt. A kínálatban olcsóbb karkötők és középkategóriás modellek egyaránt megtalálhatóak, amelyek már nagyobb kijelzővel és szélesebb körű funkciókkal rendelkeznek.

Honor

A Honor márka egészen a közelmúltig a Huawei csoport részeként működött, de 2021-ben önállóvá vált. A fitneszkarkötők mellett mobiltelefonok, táblagépek és vezeték nélküli fejhallgatók területén is tevékenykedik. Történetéből adódóan a karkötők nagy része nagyon hasonlít a Huawei márkára.

Samsung

A Samsung egy olyan márka, amelyet valószínűleg nem kell bemutatni. Portfóliójában találunk például vidám mobiltelefonokat, fitneszkarkötőket, fejhallgatókat, de hűtőszekrényeket, mosógépeket, tévéket és még sok mást is. Valószínűleg ez a legismertebb dél-koreai márka az egész világon. A Samsung fitnesz karkötők általában alapfunkciókat kínálnak, és meglehetősen egyszerű dizájnnal büszkélkedhetnek, alacsony áron

Fitbit

A Fitbit egy amerikai márka, amely szórakoztató elektronikai és fitneszeszközök gyártására összpontosít. Portfóliójába különböző aktivitáskövető elektronikai eszközök, okosórák és fitnesz karkötők tartoznak. A Fitbit márka 2021-től a Google tulajdonában van. Termékeit inkább az igényes vásárlóknak tervezték. Ráadásul gyakran nagyon jól megtervezett modellekről van szó, és a fényűzőbb kialakításukhoz magasabb ár párosul.

Garmin

A Garmin márkanév elválaszthatatlanul a polgári GPS-érzékelők gyártásához kapcsolódik. A túranavigátorok mellett hajókra és repülőgépekre szánt eszközöket is gyárt. Újabban a sportelektronikára összpontosít, beleértve a fitnesz karkötőket, kerékpáros számítógépeket és órákat, valamint a golfozóknak szánt mérőeszközöket. A kínálatban különösen a közép- és magasabb árkategóriájú fitneszkarkötők szerepelnek. A drágább karkötők például képesek a kijelző fényerejének beállítására, és számos sporttevékenység közül lehet választani. A modern design szintén előnyös.

Ár –⁠ mennyibe kerülnek a fitnesz karkötők?

Minden vásárlásnál természetesen az árat is figyelembe kell venni. A fitnesz karkötők általában a következő négy kategóriába sorolhatók. Általában az ár növekedésével nő a minőségük, modernebb technológiával és több funkcióval bővülnek.

Fitness karkötők 15 000 HUF alatt

A legolcsóbb fitneszkarkötők általában egyszerű kialakítással büszkélkedhetnek. Gyakran csak néhány tevékenységet tudnak nyomon követni, és a lépésszámláló a legfontosabb. A pulzusszám-érzékelő nem biztos, hogy olyan pontos, és általában drágább modelleken érhető el. Várhatóan vagy LED-ek vagy egy egyszerű OLED-kijelző.

Fitness karkötők 30 000 HUF alatt

Ezek a fitneszkarkötők már masszívabb konstrukcióval büszkélkedhetnek, és gyakran jobb minőségű anyagokra támaszkodnak. Emellett gyakran több funkciót és gazdagabb sporttevékenység-választékot is kínálnak. Gyakran kalóriaégetés-számítás és különböző értesítések is rendelkezésre állnak.

Fitness karkötők 46 000 HUF alatt

Ezekkel a fitnesz karkötőkkel pontosabb értékekre számít hat. Emellett hosszabb élettartamú akkumulátorral vannak felszerelve, és gyakran nagyobb tartóssággal büszkélkedhetnek. Gyakran jobb minőségű, nagyobb felbontású kijelzőt is talál, és a megjelenített információk még közvetlen napfényben is könnyen leolvashatók.

46 000 HUF feletti fitneszkarkötők

Itt már a képzeletbeli csúcsok között vagyunk, néhány fitneszkarkötő már közel áll az okosórákhoz. Ezek is inkább viccesebb dizájnnal rendelkeznek, ami például hasonlíthat egy klasszikus órára. A legfontosabb jellemző általában a kellően nagy érintőképernyő és a rengeteg hasznos funkció, amivel a mindennapi sportolás még élvezetesebbé tehető.

Fitness karkötők gyakran ismételt kérdések

Működik a fitnesz karkötő mobiltelefonnal való párosítás nélkül is?

Működik, de ebben az esetben nem fogja a legtöbbet kihozni a fitneszszalagból. Ha nem párosítja mobiltelefonnal, akkor csak olyan alapvető funkciókat támogat, mint az aktuális idő és a lépésszámláló megjelenítése. Ez azonban mindig az adott modelltől függ.

Milyen sportokat lehet mérni a fitneszszalaggal?

A konkrét sportágak a választott modelltől függnek. Az olcsóbb fitneszkarkötők általában néhány alapvető sportágat támogatnak, mint például a futás, a súlyzós edzés, a kerékpározás és az úszás. A drágább modellek aztán több tucat sportág közül választhat.

A telefonommal azonos márkájú fitneszpántot kell vennem?

Nem szükséges. A mobilalkalmazás, amelyet a gyártók általában Androidra és iOS-re is fejlesztenek, kulcsfontosságú.

Le kell vennem a karpántot zuhanyzáskor vagy éjszaka?

Ez csak rajtad múlik. A legtöbb karkötőt azonban úgy alakítják ki, hogy bizonyos mértékig vízálló legyen. Ugyanakkor sokan közülük érdekes alvásfigyelő funkciókat kínálnak.

A legjobb fitnesz karkötő az összehasonlító tesztből

Több érdekes fitneszkarkötőt teszteltünk, és elkészítettük az értékelésüket az Ön számára. Ugyanakkor rövid áttekintést adunk az egyes modellekről, bemutatva erősségeiket és gyengeségeiket.

A teszt győztese

Fitnesz karkötő tesztünk abszolút győztese a Xiaomi Mi Band 7. Viszonylag alacsony vételárral és nagyszerű funkciókkal büszkélkedhet. Az aktív emberek értékelni fogják a több mint 110 sportolási módot. A kellően nagy AMOLED kijelző az Always-On funkció támogatásával szintén pozitívan értékelhető.

Örülni fog a tisztességes, akár 14 napos akkumulátor-üzemidőnek, az áttekinthető alkalmazásnak és a cseh nyelv támogatásának is, amelynek köszönhetően nem kell aggódnia a nyelvi akadályok miatt. Más fitneszkarkötőkhöz hasonlóan a GPS-t nem fogja látni, és az automatikus fényerőszabályozás hiánya is kisebb hátrány. Tekintettel azonban az alacsony árra, ez könnyen megbocsátható a készüléknek.

Második hely

Az ezüstérmet a Huawei Band 7 fitneszszalag nyerte el, amely ragyogó AMOLED kijelzővel és Always-On támogatással rendelkezik. Elődjéhez képest kissé csökkentette a súlyát, és innovatív funkcióval egészítette ki a bejövő üzenetekre adott előre beállított válaszokat. Ez a funkció azonban csak az androidos telefonok felhasználói számára érhető el. Szintén örömteli a fejlett sportmutatók jelenléte, mint például a futóteljesítmény-index, az edzés hatékonysága és a becsült regenerálódási idő.

Bronzérem

Összehasonlításunk harmadik helyezettje a Xiaomi Mi Band 6 fitneszkarkötő lett. Megfelelő árért egy elég nagy kijelzővel és rengeteg modern funkcióval rendelkező készüléket kapunk, amely megkönnyíti az életünket. Örülni fogsz az akár 14 napos akkumulátor-üzemidőnek és a számos sportág támogatásának. Mivel ez egy amatőr sportolóknak szánt készülék, egyes adatok helytelenül lehetnek kiszámítva (hasonlóan más modellekhez). És más fitneszkarkötőkhöz hasonlóan a GPS hiányát is figyelembe kell venni.

Negyedik hely

A negyedik helyen a Huawei Band 6 áll, amely első pillantásra lenyűgöz a nagy kijelzőjével, amely megkönnyíti a használatát. A tesztelés során azt is értékeltük, hogy 96 különböző sporttevékenység közül választhatunk, és az akkumulátor akár 14 napos üzemideje is nagyra értékelhető. Hátránya, hogy a sporttevékenység szüneteltetésekor semmi mást nem lehet csinálni a fitneszszalaggal.

Ötödik hely

Az ötödik helyen a Honor Band 6 fitneszkarkötő végzett, amely sok tekintetben megegyezik a Huawei Band 6-tal (ugyanattól a gyártótól származik). A Huawei Band 6-tal ellentétben azonban nem támogat annyi sportágat.

Hatodik hely

A hatodik helyen a Xiaomi Mi Band 5 áll, amely nagyszerű akkumulátor-üzemidővel büszkélkedhet (akár 20 nap). Előnye továbbá a tartós kialakítás, az egyszerű működés és a felhasználóbarát Xiaomi mobilalkalmazás. Viszont a valamivel kisebb kijelzővel számolni kell.

Hetedik hely

A hetedik helyet a Samsung Galaxy Fit 2 fitneszkarkötő szerezte meg. A tesztelt készülékek közül ez büszkélkedhet a leghosszabb akkumulátor-üzemidővel (akár 25 nap). Előnye továbbá a felhasználóbarát működés és a modern funkciók. Azt viszont kifogásolnánk, hogy két mobilalkalmazással kell dolgozni (az egyik a fitneszkarkötő és a mobiltelefon párosításához, a másik az egyéni statisztikák követéséhez). Ugyanígy a sportágak választéka is siralmasan kicsi a konkurenciához képest.

A második a végéről

Az utolsó előtti helyen a Honor Band 5 áll, amely egy jól olvasható kijelzővel, valamint modern dizájnnal büszkélkedhet. Az akkumulátora is nagyszerű, így a készülék akár 14 napig is kibírja egy feltöltéssel. Hátránya azonban inkább a kisebb kijelző és a GPS hiánya.

Az utolsó lépcsőfok

Tesztünk utolsó helyezettje a Fitbit Luxe fitneszkarkötő, amelytől a magasabb vételár miatt sokkal többet vártunk. Tartós kialakítással büszkélkedhet, amelyben a csúcskategóriás Gorilla Glass dominál. Az általános design elegáns, és a viszonylag gazdag sportágválasztéknak is örülni fogsz. Másrészt azonban a karkötő mindössze 5 napig bírja egyetlen feltöltéssel. A GPS hiánya, a pontatlan mérés és az említett magasabb vételár is hátrány, de sajnos a rendelkezésre álló funkciók nem felelnek meg ezeknek.

Fitness karkötőErősségekGyengeségek
Xiaomi Mi Band 7Több mint 110 sportolási mód
Jó ár/teljesítmény arány
Always-On funkció
Angol nyelvű támogatás
Nagy kijelző
GPS hiánya
Hiányzik az automatikus fényerőszabályozás
Üzenetekre való válaszadás képtelensége
Huawei Band 7AMOLED kijelző
Always-On funkció
Előre beállított válaszok az üzenetekre
Fejlett sportindikátorok
Alacsony ár
GPS hiánya
Korlátozott iPhone funkciók
Xiaomi Mi Band 6Akár 14 napos akkumulátor élettartam
Nagy kijelző
Modern funkciók
Könnyen használható
GPS hiánya
Egyes adatok helytelen kiszámítása
Huawei 6-os sávNagy kijelző
Modern funkciók
Akár 14 napos akkumulátor élettartam
96 sportág támogatása
Hiányzó GPS
Nem jeleníti meg az időt, ha a tevékenység szünetel
Honor Band 6Nagy kijelző
Akár 14 napos akkumulátor-üzemidő
A leggyakoribb sportok támogatása
Hiányzó GPS
Nem jeleníti meg az időt, amikor a tevékenység szünetel
Xiaomi Mi Band 5Akár 20 napos akkumulátor-üzemidő
Tartós kialakítás
Támogatás a leggyakoribb sportágakhoz
Hiányzó GPS
Inkább kisebb kijelző
Samsung Galaxy Fit 2Akár 25 napos akkumulátor-üzemidő
Nagy kijelző
Könnyen használható
GPS hiánya
Két külön alkalmazás a párosításhoz és a statisztikákhoz
Kisebb sportágválaszték
Honor Band 5Akár 14 napos akkumulátor-üzemidő
Egyszerű vezérlés
Könnyen leolvasható kijelző
GPS hiánya
Inkább kisebb kijelző
Fitbit LuxeKiváló minőségű design
Gorilla üveg
Emoji támogatás
Sportok gazdag választéka
Elegáns design
GPS hiánya
Magas ár
Kevesebb akkumulátor-üzemidő
Pontatlan mérés

Következtetés

Mint látható, számos tényezőt kell figyelembe venni a választás során. Ha azonban leegyszerűsítenénk, mindig olyan fitneszszalagot válasszon, amely megfelel az Ön igényeinek, és amely képes minden olyan funkciót ellátni, amelyet elvár tőle. Ugyanakkor a döntést a felépítés minősége és az akkumulátor élettartama alapján is hozza meg. A kijelző szintén kulcsfontosságú, és elég nagynak és közvetlen napfényben is olvashatónak kell lennie. És végül, de nem utolsósorban, vegye figyelembe, hogy milyen árat hajlandó költeni a pénztárcájából egy fitneszszalagra.

Autor: Hana Smětáková
Szerző: Hana Smětáková
A sport és az egészséges életmód gyakorlatilag egész életemet végigkísérte. Mivel rajongok a modern technológiáért, gyakran véleményezem a GuideLee-n a fitneszkarkötőket és az okosórákat, amelyek az aktív életem nélkülözhetetlen eszközei. A sport mellett az utazás és az új helyek felfedezése is nagy szenvedélyem.
Hogy tetszett ez a cikk?
4.3/5 - (6 hodnocení)
Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Xiaomi Mi Band 8
A szerkesztő tippje
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram