GuideLee.hu – legjobb online értékelések

Teszt: okosóra Garmin Venu 3 és Venu 3S

Erősségek
  • Telefonálási funkció
  • Kifinomult képzési funkciók
  • Jellemzők kerekesszékesek számára
  • Hosszú akkumulátor élettartam
  • Napfigyelés
Gyengeségek
  • Két alkalmazás telepítése szükséges
  • Kizárólag Androidos üzenetküldési lehetőség
Értékelés
4.3/5

A Garmin bemutatta a Venu városi okosórák sorának következő modelljét. A Venu 3 és a Venu 3S sok mindenben hasonlítanak egymásra, de néhány tulajdonságban különböznek egymástól. Az áttekintésben részletesen rámutatunk ezekre a különbségekre. A generációk között újdonságokat láthatunk majd nagyobb kijelző, hosszabb akkumulátor-üzemidő, a telefonhívások közvetlen csuklóról történő indításának lehetősége, vagy akár a kerekesszékesek számára készült funkciók formájában. Nézzük meg közelebbről mindkét modellt.

Gyakran ismételt kérdések és válaszok

Miben különbözik a Venu 3 sorozat a Venu 2-től?

A generációról generációra történő változások közé tartozik az új pulzusszám-érzékelő és a továbbfejlesztett felhasználói élmény. Van egy olyan funkció is, amellyel közvetlenül az óráról lehet telefonálni, valamint új, kerekesszék-barát funkciók. Ezenkívül a Venu 3 sorozatú óra képes figyelni a szundikálást, és az előző verzióhoz képest hosszabb akkumulátor-üzemidőt kínál. Ha tehát ezek kulcsfontosságú funkciók az Ön számára, akkor a generációváltás megéri.

Mik a legfontosabb különbségek a Venu 3 és a Venu 3S között?

Első pillantásra a méretben merül ki. A Venu 3S 41 mm-es tokjával a nőket célozza meg, a Venu 3 45 mm-es tokja inkább férfiaknak készült. Ehhez kapcsolódik a kijelző mérete, amely a Venu 3S esetében 1,2" átmérőjű, a Venu 3 esetében pedig 1,4". Egy másik különbség az akkumulátor élettartamában rejlik. Smartwatch üzemmódban a Venu 3S akár 10 napig is kibírja egyetlen feltöltéssel, míg a Venu 3 ekkor akár 14 napos üzemidőt kínál. A két óra funkciói megegyeznek.

Kinek ajánljuk ezt az okosórát?

A Garmin Venu 3 és a Venu 3S olyan okosórák, amelyek tökéletesen ötvözik az életmód és a sport funkciókat. Ezáltal olyan emberek számára alkalmasak, akik egy elegáns, mindennapi használatra alkalmas óramodellt szeretnének, pontos egészség-, sport- és alvásfigyeléssel. A funkciók legszélesebb skáláját az androidos mobiltelefont használók vehetik igénybe.

A csomag tartalma és műszaki adatok

A csomag tartalma nagyjából ugyanaz ennél az okosóránál is, mint a többi modellnél. Az egyetlen szíjjal ellátott órán kívül egy használati útmutatót és egy tápkábelt is kap egy védett dugóval.

Az előző generáció példáját követve a Venu 3 inkább a férfiaknak szól, a Venu 3S ezután jobban illeszkedik egy női csuklóra, köszönhetően a kompakt méreteinek.

Paraméter neveÉrték
Pánt típusaSzilikon vagy bőr
TartósságVízálló 50 méter mélységig
Kijelző1,2" (Venu 3S) vagy 1,4" (Venu 3) AMOLED kijelző
Normál akkumulátor-üzemidőLegfeljebb 10 nap (Venu 3S), legfeljebb 14 nap (Venu 3)
Töltési módTápkábel
CsatlakoztathatóságBluetooth, Wi-Fi, GPS, NFC, ANT
Operációs rendszerGarmin OS
Méretek (szíj nélkül)41 × 41 × 12 mm (Venu 3S), 45 × 45 × 12 mm (Venu 3)
Súly szilikon szíjjal40 g (Venu 3S), 46 g (Venu 3)

Rozsdamentes acél és most 3 gomb

A kivitelezés és az anyagok tekintetében mindkettő gyakorlatilag megegyezik az előző generációs órákkal. Tehát ismét egy polimer tokot látunk rozsdamentes acél lünettával. A kijelzőt Corning®Gorilla® Glass 3 védi a karcolásoktól. Az óra súlya csak kis mértékben nőtt. A szilikon szíjjal a Venu 3S 40 grammot nyom, míg a Venu 3 46 grammot.

Az óra nagyon szépen illeszkedik a csuklón, és hajlamos leszünk néhány nap használat után elfelejteni a normál tevékenységek során (mi legalábbis így tettünk). Az alján lévő csatos rögzítést elsőre kissé kényesnek találhatja, amikor például a számítógépen dolgozik, de ez csak megszokás kérdése. Az órával való alvás sem jelentett számunkra problémát.

A Quick Release technológiával ellátott szilikon szíj könnyen levehető és kicserélhető egy másik, megvásárolható szíjjal. Újabban a Garmin egy teljesen letisztult kialakítású (azaz nincsenek bütykök) szilikon szíjat épített be. Az eredmény talán kissé kevésbé prémium benyomást kelt, de ez minket nem zavar.

Az óra kialakítása nagyon elegáns. A Venu 3 esetében a semleges fekete és fehér színek közül választhatunk, míg a Venu 3S egy kicsit több színválasztékot kínál csak a hölgyek számára. Tesztünk részeként egy Dust Rose tokozású órát kaptunk, puha arany rozsdamentes acél lunettával.

Nagyszerű partner a medencéhez is

Ne csak a medencében használd az órádat. A tevékenységek között van egy új nyíltvízi úszás üzemmód is. Azonban nem búvárkodásra tervezték, a vízállósága csak 5 ATM. Úszás közben információkat láthat a megtett távolságról és az eltelt időről. Mivel csak egy adatképernyő van, egyáltalán nem lesz szükséged érintésre. A tevékenység végeztével részletes statisztikákat tekinthet meg. Medencében úszás esetén az óra még az úszótípusodat is felismeri, de ez a funkció nyílt vízben úszáskor nem áll rendelkezésre.

A vizes kijelzőt kicsit nehezebb használni, de ezzel gyakorlatilag minden okosóránál találkozhatsz, és ez nem ritka.

Továbbfejlesztett érzékelő felszereltség

Az érzékelő felszereltségből kiemelhetjük a Garmin legújabb és legpontosabb pulzusmérő szenzorát. Normál használat során két diódát használ, sportolás közben pedig hatot is. Ez lehetővé teszi, hogy az óra még pontosabb eredményeket érjen el a mérés során. Az alján lévő érzékelő fém alkatrészekkel rendelkezik, ami arra utalhat, hogy a jövőben talán EKG funkcióval is találkozhatunk.

Ezen kívül van GPS Galileo GLONASS a navigációhoz, pulzoximéter, magasságmérő, iránytű, giroszkóp és gyorsulásmérő.

Érzékelő felszerelés
Érzékelő felszerelés

Az akkumulátor élettartama nagyszerű

Az okosóra pluszpontokat érdemel a nagyon tisztességes akkumulátor-üzemidejéért. Az okosóra üzemmódban a Venu 3S esetében általában 10 napot, a Venu 3 esetében pedig 14 napot kapunk. Ha bekapcsolja az energiatakarékos üzemmódot, az akkumulátor teljes élettartama 20, illetve 26 napra emelkedik.

  • GPS-t használó GNSS üzemmódban az akkumulátor élettartama a Venu 3S esetében 21 óra (a Venu 3 esetében 26 óra).
  • GNSS használatakor az összes rendszerrel 15, illetve 20 óra. Ez azt jelenti, hogy egy egész napos túrát a hegyekben vagy egy hosszú kerékpártúrát könnyedén lemérhet.
  • Ha még mindig zenét hallgat, miközben a GPS futása mellett monitoroz, akkor az akkumulátor élettartama legfeljebb 8, illetve 11 óra a nagyobb változat esetében. Ez tehát ismét egy generációs előrelépés.

Tesztünk során kiderült, hogy a gyártó által megadott értékek nagyjából a valóságot tükrözik. A töltés a mellékelt, saját csatlakozóval ellátott kábellel történik, és a teljes töltés körülbelül 2 óra alatt érhető el.

A tápkábel helye
A tápkábel helye

Könnyen leolvasható AMOLED kijelző

A Garmin Venu termékcsalád többi okosórájához hasonlóan itt is egy AMOLED kijelzőt kapunk, amely egészen megfelelő felbontású. Leolvashatósága jó, talán csak kültéri környezetben kell néha bosszantó tükröződéssel számolnod. Ez azonban általában az AMOLED kijelző és a fényes fedőüveg jellemzőinek köszönhető, jobb leolvashatósággal inkább a fényáteresztő kijelzőkben találkozhatsz.

A kijelző mérete a generációk között növekedett. A Venu 3S már 1,2"(a Venu 2S 1,1"), a Venu 3 esetében pedig 1,4" képátlóval számolhatunk(a régebbi generáció 1,3"). Ugyanakkor azonban az óra teljes mérete némileg csökkent. A lünetta tehát keskenyebb lett, és az óra ebben az értelemben fejlődött.

Mint említettük, a kijelzőt Corning® Gorilla® Glass 3 üveg védi (feltehetően) oleofób bevonattal. Ennek köszönhetően az ujjlenyomatok nem hajlamosak megtapadni rajta, így nem kell állandóan törölgetni az órát.

Az óra AMOLED kijelzővel rendelkezik
Az óra AMOLED kijelzővel rendelkezik

A felhasználói felület kisebb változtatásokon ment keresztül

A felhasználói élményben ne számítson jelentős különbségekre, de néhány új funkciót láthat. Például a parancsikonok, amikor lenyomva tartod a felső gombot, már nem görgetőkerék formájában jelennek meg, ahogy azt megszokhattuk, hanem egy klasszikus lista.

Már említettük, hogy az óra oldalán három gombot találunk. Az új középső gomb megnyomásakor az utoljára megnyitott alkalmazáshoz jutunk, hosszan lenyomva tartva pedig bekapcsoljuk a hangasszisztenst. A felső gomb megnyomásakor egy két fülből (tevékenységek és alkalmazások) álló rész válik láthatóvá, ami ismét megkönnyíti egy kicsit a navigációt a felületen.

Az idősebbek vagy a gyengénlátók a betűméretezés funkciót is értékelni fogják.

Egészség- és sportkövetési funkciók

Az okosóra számos olyan klasszikus funkciót kínál, amelyeket már megszokhattál ennél a viselhető elektronikai eszköznél, és valószínűleg nem kell részletesen bemutatni. Ezek közé tartozik a nap folyamán megtett lépések számának nyomon követése, a pulzusszám, a stresszszint vagy a vér oxigénszintjének figyelése. A Body Battery funkcióval pedig nyomon követheti a pihenés és az akkumulátorral kapcsolatos kiadások közötti egyensúlyt. Méréseit visszafelé is nyomon követheti az órán. A görbét ugyanis az adott nap éjfélig lehet görgetni, és a mobilalkalmazás tovább viszi vissza a múltba.

Ha átfogó áttekintést szeretne kapni egészségi állapotáról, elindíthatja az Egészségügyi pillanatkép funkciót. Ez körülbelül 2 percet vesz igénybe az átlagos pulzusszám, a vér oxigénellátottsága, a légzésszám, a pulzusvariabilitás és az átlagos testterhelés méréséhez. A nap folyamán az óra emlékeztetni fog arra, hogy ideje felkelni és nyújtani. Kikapcsolhatod, ha nem tetszik neked ez a motiváció.

Érdemes megemlíteni, hogy a Garmin órák városi modelljei most először tartalmaznak pulzusvariabilitás mérésére szolgáló funkciót. Ennek köszönhetően nyomon követheti, hogy a teste hogyan képes reagálni a test belső környezetének változásaira (például stressz, esetlegesen érkező betegség stb.). Ezzel egyidejűleg felmérheti az edzésre való aktuális felkészültségét. Egyszerűen fogalmazva, az alacsony pulzusvariabilitás magasabb stresszértéket jelent.

Újdonság a kerekesszékesek számára

A Garmin Venu 3 és 3S egy olyan újítással érkezik, amely örömet okoz azoknak, akik kerekesszék használatára szorulnak. Képes ugyanis a nap folyamán a felvételeket nyomon követni (azaz a megtett lépések száma helyett), és kifejezetten kerekesszékesek számára tervezett edzéseket is tud használni (a kifejezetten a mozgáskorlátozottságot figyelembe vevő edzéseket a HIIT, az erőnléti edzés, a jóga vagy a pilates szekciókban találhatók).

A rövid szunyókálásokat is képes nyomon követni

A harmadik Garmin Venu sorozat nem csak az éjszakai alvást képes automatikusan érzékelni, hanem a szundikálást is képes monitorozni. Így ha néha-néha elszundítasz ebéd után, új áttekintést kapsz. Tesztünkben sikerült elaludnunk napközben körülbelül 15 percre filmnézés közben, de az óra egyáltalán nem regisztrálta ezt a rövid szunyókálást. Tehát a szundikálásának valószínűleg hosszabbnak kell lennie.

Amikor felébredsz, ellenőrizheted az alvási pontszámodat és annak minőségét. Természetesen azt is láthatja, hogy az egyes alvási szakaszok mennyi ideig tartottak. Természetesen nincs módunk ellenőrizni az adatok valódiságát, de úgy gondoljuk, hogy az alvásidő hűen tükrözi a valóságot. Tesztünkben például az alvás minőségét jelentősen befolyásolta az elalvás előtt elfogyasztott alkohol. Ugyanakkor az óra abban a pillanatban figyelmeztetett minket, hogy a szervezetet érő stressz szintje magas, ami szintén összefügghet az alkoholfogyasztással. Tehát ebből a szempontból az óra valóban a valóságot tükrözi.

Elalvás előtt az óra napi összefoglalót kínál, amely értékeli a napközbeni tevékenységét, és megmondja, hogy mit kell tennie elalvás előtt, hogy ellazuljon és jobban felkészüljön az előttünk álló napra.

Érdekes új funkció az alvási tanácsadó, amely tanácsot ad, hogy hány órát kellene aludnod a következő éjszaka. Nemcsak az alvástörténeted, hanem a fizikai aktivitásod, a pulzusszám-variabilitásod vagy a nappali szundikálásod is befolyásolhatja a kapott értéket, amely közvetlenül az órán látható. A mi esetünkben az óra stabilan 8 órás alvási ajánlást mutatott, de nem volt olyan ingadozás (jelentősen rövid alvásidő vagy éppen ellenkezőleg, nagyon megnövekedett fizikai aktivitás formájában), amely az ajánlás változását okozhatta volna).

Egyes források szerint ennek az okosórának hőmérővel is rendelkeznie kell. Ennek azonban egyelőre nincs igazi haszna, és a mért értékek sehol sem találhatók. De lehet, hogy a jövőben változást fogunk látni, ahogy az EKG-mérések esetében is.

VO2 Max mérés és kormegjelenítés fitnesz szerint

Az előző generációt követve az óra a VO2 Max mérést is képes kezelni. Az eredmények azonban csak akkor állnak rendelkezésre, ha folyamatos futást végez a szabadban, és eléri a percenkénti 135 ütés feletti pulzusszám küszöbértéket. Ennek oka, hogy ehhez a méréshez GPS szükséges.

Az életkorát is megtekintheti a fittségi szintjének megfelelően. Ezenkívül a mobilalkalmazás egyértelmű ajánlásokat ad arra vonatkozóan, hogyan csökkentheti az életkorát a fittségi szintjének megfelelően.

Használat sporttevékenységek során

A Garmin márkától megszokott módon a sporttevékenységek megfigyelésére szolgáló funkciók elsőrangúak. A sportágak széles skálájából választhat, amelyek között néhány nem hagyományos tevékenység is szerepel (például a disc golf vagy a videojátékok). Az egyre népszerűbb elektromos kerékpár is újdonságnak számít.

Az órán bekapcsolhatja az automatikus tevékenységindító funkciót gyalogláshoz és futáshoz. Így nem kell minden alkalommal gondolkodnia azon, hogy bekapcsolja a mérést, amikor sétálni indul. Nekünk nagyszerűen működik.

Az edzésen belül megjelenő mérési értékek mindig az alapján jelennek meg, hogy melyik tevékenységet választja. Például futás közben a sebességedre vagy a tempódra vonatkozó adatok szerepelnek, míg jóga közben többek között a légzésszámodat és az aktuális stressz-szintedet figyelheted. Az erőedzés lehetővé teszi, hogy megadja az ismétlések számát és a súlyt, amellyel edzett. Az edzés után részletes statisztikák várnak rád, nemcsak az órán, hanem a mobilalkalmazásban is. Az okosóra képes számolni az ismétlések számát, de a gyakorlatban ennek a funkciónak a használata kissé hiányos. Esetünkben például 20 guggolást kellett volna végeznünk, de az óra azt mutatta, hogy csak 11-et csináltunk.

Az edzéshez intervallumokat is beállíthatunk közvetlenül az órán, anélkül, hogy a mobiltelefonunkat kellene használnunk.

Az előző sorozatú órákhoz hasonlóan a Venu 3 és a Venu 3S is animált edzésekkel rendelkezik. Ez lehetővé teszi, hogy közvetlenül az óra képernyőjén láthassa, hogyan hajtja végre helyesen az adott gyakorlatot. Ezt a funkciót különösen a kezdők értékelik.

A praktikus funkciók közé tartozik a következő edzés előtti regenerálódáshoz szükséges idő kijelzése.

Saját edzések létrehozása

A többi Garmin órához hasonlóan a Garmin Connect alkalmazásban is van lehetőség saját edzések létrehozására. Ez lehetővé teszi, hogy átgondolja, milyen gyakorlatokat fog végezni otthon, majd hagyja, hogy az óra vezesse az edzőteremben. Ebben az esetben azonban sajnos nincs animált gyakorlatok bemutatása, ami kicsit kár.

Az egyes gyakorlatoknál a mobilalkalmazásban könnyen beállíthatod, hogy mikor szeretnél a következőre lép ni (pl. egy bizonyos idő vagy ismétlésszám után). Így valóban testre szabhatja az edzést. Az óra a csuklódon megjelenő rezgéssel, vagy akár hangos értesítéssel is figyelmeztet a gyakorlatváltásra (ez hiányzott a Venu 2S-ből, mivel ez az okosóra nem rendelkezett hangszóróval).

A többi Garmin órához hasonlóan a futók is használhatják a Garmin Coach virtuális edzőt, hogy fokozatosan felkészítsenek egy 5 km-es, 10 km-es vagy félmaratoni táv lefutására. Az edzésterv az aktuális fittségi szintedhez igazodik.

Sajnos az okosóra nem rendelkezik klasszikus navigációval, ahol megadná a kívánt helyet, és a készülék megmutatná az oda vezető utat. Ilyen funkciót például a konkurens Huawei Watch 4 kínál.

Viszont legalább használhatod a navigációt egy elmentett helyre, amit például egy vidéki kirándulás során adsz meg. Ez lehet például egy parkoló autó helye. Ezután hagyhatja magát elkalauzolni erre a helyre. Az egyes utasítások azonban nagyon leegyszerűsítettek, és az óra alapvetően csak az irányt és a hátralévő távolságot mutatja.

Funkciók nők számára

Az óra mindig megmutatja Önnek, hogy a ciklusának melyik fázisában van (vagy melyik héten terhes). A számítás során azonban csak az Ön által megadott egyszerű adatokat veszi figyelembe. Sajnos nem tud együttműködni a csuklódról (például a Samsung Galaxy Watch 6 vagy az Apple Watch 8 óra) leolvasott hőmérsékleti értékekkel. A mobilalkalmazás azonban konkrét edzésajánlatokat mutat az alapján, hogy a ciklusod melyik szakaszában vagy éppen.

Női egészségkövetés
Női egészségkövetés

Az óra életmódfunkciói, élén a telefonos támogatással

Egy jelentős generációkon átívelő változás a telefonhívások közvetlen az óráról történő indításának támogatása. A Garmin Venu 2 és a Venu 2S nem rendelkezik ezzel a funkcióval, és csak a Garmin Venu 2 Pluson találkozhatsz vele. A hívás minősége tisztességes, és a másik félnek (mint nekünk is) nem okozott gondot a megértés. A funkciót nem csak az Android mobiltelefonok felhasználói fogják használni, hanem az iOS felhasználók is.

Az óra a nap folyamán a mobiltelefonról érkező értesítéseket is mutatja. Az iPhone felhasználók nem tudnak reagálni rájuk semmilyen módon. Az androidos mobiltelefon-felhasználóknak azonban mostantól lehetőségük van mind az előre beállított válaszokat, mind a billentyűzetre koppintva az egyéni válaszokat használni. Bár nem egy QWERTZ billentyűzetről van szó, használata igen kellemes, és nem volt gondunk a gépelési hibákkal.

A billentyűzeten beírható üzenet
A billentyűzeten beírható üzenet

Az óra támogatja a kommunikációs alkalmazásokon keresztül érkező képek megjelenítését is. Esetünkben azonban, amikor egy iPhone-nal és az iMessage alkalmazással használtuk, az óra nem jelenítette meg a képet. Az értesítés csak azt az információt tartalmazta, hogy az üzenethez csatolmány is tartozik. Ez a funkció tehát szintén csak Androidra készült el.

Egyéb okosóra-funkciók

Az óra egyéb életmódfunkciói közé tartozik a Garmin Pay érintésmentes fizetés támogatása, a mobiltelefonról történő naptárnézet, vagy esetleg a Siri vagy a Google Assistant hangasszisztens használatának lehetősége.

Zenét is hallgathatsz, akár harmadik féltől származó szolgáltatásokon keresztül (Amazon Music, Deezer vagy Spotify), akár közvetlenül az óráról. A Venu 3 és a Venu 3S belső tárolókapacitása egyaránt 8 GB. Van ébresztőóra, stopperóra, időzítő és időjárás-előrejelzés is. A Garmin Connect IQ-n keresztül további alkalmazások tölthetők le.

Ha tehát a legtöbbet szeretné kihozni az órájából, két mobilalkalmazásra lesz szüksége: Garmin Connect a párosításhoz és Garmin Connect IQ a további alkalmazások letöltéséhez.

Következtetés –⁠ kinek ajánlanánk a Garmin Venu 3/Venu 3S-t?

A Garmin Venu 3 és Venu 3S okosórák azoknak az embereknek alkalmasak, akik egy olyan városi óramodellt szeretnének, amely egyesíti az edzés és az életmód funkciókat. Az óra nem csak az egészségi állapotod és a sportolásod nyomon követéséről gondoskodik, hanem a telefonálás vagy az üzenetküldés során is az asszisztensed lesz. Sajnos azonban az óra üzenetküldési funkciója csak az Android telefonok felhasználói számára érhető el. Sőt, az iOS-felhasználóknak azzal is számolniuk kell, hogy a fényképeket tartalmazó üzenetek megjelenítésére szolgáló funkció hiányzik.

Agenerációk között a kijelzőt megnagyobbították, valamint az akkumulátor élettartamát is kellemesen meghosszabbították. Az új óra több funkciót is kínál a kerekesszékes felhasználók számára. További előnye a napközbeni alvásfigyelés lehetősége. A felhasználói felület is javult, és egy kicsit áttekinthetőbb lett.

Teszt: okosóra Garmin Venu 3 & Venu 3S
  • A kivitelezés minősége
  • Akkumulátorok
  • Operációs rendszer
  • Kompatibilitás
  • Ár/teljesítmény arány
4.3

Elegáns és sportos okosóra

A Garmin bemutatta a Venu városi okosórák sorának következő modelljét. A Venu 3 és a Venu 3S sok mindenben hasonlítanak egymásra, de néhány tulajdonságban különböznek egymástól. Az áttekintésben részletesen rámutatunk ezekre a különbségekre. A generációk között újdonságokat láthatunk majd nagyobb kijelző, hosszabb akkumulátor-üzemidő, a telefonhívások közvetlen csuklóról történő indításának lehetősége, vagy akár a kerekesszékesek számára készült funkciók formájában. Nézzük meg közelebbről mindkét modellt.

Előnyök

  • Telefonálási funkció
  • Kifinomult képzési funkciók
  • Jellemzők kerekesszékesek számára
  • Hosszú akkumulátor élettartam
  • Napfigyelés

Hátrányok

  • Két alkalmazás telepítése szükséges
  • Kizárólag Androidos üzenetküldési lehetőség
Ezt a cikket a szerző a termékkel kapcsolatos valós tapasztalatok alapján készítette. Az értékelést a szerző szubjektív benyomásai befolyásolhatják.
Autor: Hana Smětáková
Szerző: Hana Smětáková
A sport és az egészséges életmód gyakorlatilag egész életemet végigkísérte. Mivel rajongok a modern technológiáért, gyakran véleményezem a GuideLee-n a fitneszkarkötőket és az okosórákat, amelyek az aktív életem nélkülözhetetlen eszközei. A sport mellett az utazás és az új helyek felfedezése is nagy szenvedélyem.
Hogy tetszett ez a cikk?
4.7/5 - (3 hodnocení)
Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó vélemények

Teszt: okosóra Garmin Venu 3 és Venu 3S
Garmin Venu 3 és Venu 3S
Értékelés: 4.3/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram