Teszt: JBL Tune Beam 2 vezeték nélküli fülhallgató

Erősségek
  • Hangminőség
  • Personi-Fi funkció
  • Hosszú akkumulátor-élettartam
  • Kompakt méretek
  • Kényelmes viselet
  • Kedvező ár-érték arány
Gyengeségek
  • Az aktív zajszűrés nem százszázalékos
  • A érintőfelületeket könnyen meg lehet véletlenül nyomni
Értékelés
3.9/5

A JBL Tune Beam 2 egy remek vezeték nélküli fülhallgató, amely kiváló ár-érték aránnyal rendelkezik. Örömet okoz kompakt és könnyű kialakításával, a kategóriájában kiváló hangminőséggel és hosszú akkumulátor-élettartammal. A JBL Headphones mobilalkalmazással számos kiegészítő funkcióhoz férhet hozzá, amelyek javítják a teljes hallgatási élményt.

Gyakran ismételt kérdések és válaszok

Meddig bírják a fülhallgatók egyetlen töltéssel?

A JBL Tune Beam 2 fülhallgatók maximális üzemideje 12 óra, a tok pedig további 36 óra lejátszást biztosít. A tesztem során ezek az értékek megfeleltek a valóságnak.

Milyen alkalmazást fogok használni?

A JBL Tune Beam 2 funkcióit a JBL Headphones mobilalkalmazás, bővíti, amelyben például beállíthatja az ekvalizert, testre szabhatja a hangélményt a Personi-Fi 3.0 funkcióval, beállíthatja a vezérlő gesztusokat és még sok mást.

Kinek ajánlottak a JBL Tune Beam 2 fülhallgatók?

A JBL Tune Beam 2 fülhallgatók mindenkinek ajánlottak, aki minőségi és megfizethető vezeték nélküli fülhallgatót keres nagyon jó hangzással és kényelmes viselettel. Kompakt kialakításuknak és kényelmes szilikon dugóiknak köszönhetően ideálisak aktív felhasználók számára, akik sportolás, utazás vagy mindennapi zenehallgatás közben használják őket. Örömet okoz a hosszú akkumulátor-élettartam és a mobilalkalmazás kiegészítő funkciói is.

Csomag tartalma és műszaki paraméterek

A JBL Tune Beam 2 vezeték nélküli fülhallgatók csomagolása nem tér el a JBL fülhallgatók portfóliójától. A töltőtokban található fülhallgatókon kívül egy USB-C csatlakozós töltőkábel, a szükséges dokumentáció és három különböző méretű fülpárna is megtalálható.

JBL Tune Beam2 csomagolás
JBL Tune Beam2 csomagolás

A JBL Tune Beam 2 tesztelés során elegáns fekete színben állt rendelkezésemre. Ezen kívül fehér és kékeszöld színben is elérhetőek.

ParaméterÉrték
Fülhallgató típusaTrue Wireless
Töltőtok méretei6,1 × 2,9 × 4,7 cm
A tok teljes súlya fülhallgatókkal52,4 g
CsatlakoztathatóságBluetooth 5.3
Akkumulátor élettartam12 óra (fülhallgató), 36 óra (tok)
Vízállóság - védettségi fokozatIP54
Támogatott kodekekAAC, SBC
Frekvenciatartomány20–20 000 Hz
Érzékenység100 dB
Impedancia16 ohm
MikrofonIgen

Könnyű fülhallgatók, kompakt tok

A fülhallgatók és a töltőtok anyaga műanyag, ami első pillantásra kissé egyszerűnek és olcsónak tűnhet. Másrészt viszont az egész kellemesen könnyű, amit a fülhallgatók viselése során biztosan értékelni fogsz.

A tok kompakt méreteivel tűnik ki, így kényelmesen elfér nemcsak a hátizsákban vagy táskában, hanem a zsebben is. A tok felülete matt, így nem látszanak rajta az ujjlenyomatok. Az elülső oldalon található a JBL logó és három LED dióda, amelyek a tok akkumulátorának fennmaradó kapacitását jelzik. Az alsó részen pedig USB-C csatlakozó található.

A tok kidolgozási minősége nagyon jó szinten van. Nincs hajlama a táskában kinyílni, és az általam tesztelt terméknél sem tapasztaltam a fedél lötyögését.

Maguk a fülhallgatók kellemesen könnyűek és kényelmesek a fülben. Nem nyomtak még hosszabb hallgatás során sem, amiért nálam nagy piros pontot kapnak. Pozitívan értékelem a csomagban található három különböző méretű fülpárnát is, így szinte mindenki megtalálja a számára megfelelő változatot (én a legkisebbet választottam).

A JBL Tune Beam 2 tipikus száras kialakítással rendelkezik, akárcsak a JBL Tune Flex 2 (választható fülpárnákkal és fülhallgatókkal). Ezzel szemben a JBL Tune Pods 2 bab alakú formát használ, ami számomra személy szerint nem volt annyira kényelmes, és nem illeszkedett jól a fülembe. Ez a fő különbség ezek között a fülhallgatók között, a többi paraméterük gyakorlatilag azonos. A vizuális különbségek jobb megértéséhez tekintsd meg az alábbi galériát.

A párosítás pillanatok alatt kész

A fülhallgatók üzembe helyezése rendkívül egyszerű és pillanatok kérdése. Ha Androidos mobiltelefonnal szeretnéd összekapcsolni, a Fast Pair funkciónak köszönhetően egyetlen kattintással csatlakoztathatod. A JBL Tune Beam 2 támogatja a Microsoft Swift Pair funkciót is, amely egyszerű párosítást tesz lehetővé Windows 10+ rendszerű számítógépekkel.

Más esetekben (például iPhone párosításakor) csak ki kell választani a fülhallgatót az elérhető eszközök listájából a Bluetooth szekcióban.

A tesztem alapján a kapcsolat stabilitása a használat módjától függ. Zenehallgatás közben problémamentes. Szabadon mozogtam a házban különböző helyiségek és emeletek között, miközben takarítottam, és a kapcsolat nem szakadt meg. Másrészt, egy Zoom hívás során elég volt körülbelül 5-6 méterre eltávolodni a számítógéptől a szomszédos helyiségbe, és a kapcsolat megszakadt.

A JBL Tune Beam 2 esetében nem található meg az Auracast funkció, amely lehetővé teszi, hogy a fülhallgatók adóként és vevőként is működjenek, és lehetővé teszik a hang megosztását több eszköz között. Ezt a funkciót például a drágább JBL Tour Pro 3 kínálja.

Egyszerű vezérlés

A fülhallgatók vezérléséhez közvetlenül a fülhallgatókon található érintőfelületeket használhatod. Különböző gesztusok segítségével közvetlenül a fülhallgatókon válthatsz számokat, fogadhatsz hívásokat vagy módosíthatod a hallgatási mód beállításait. Ha problémád van az összes gesztus megjegyzésével (mint nekem), a mobilalkalmazás útmutatóként szolgál majd.

A tapipadok meglehetősen érzékenyek, és a teszt során többször előfordult, hogy véletlenül megnyomtam őket, miközben csak a fülhallgató pozícióját igazítottam meg a fülemben. Személy szerint a háromszori koppintás is problémát okozott, amivel vissza lehet térni az előző számra. Nagyon kellett koncentrálnom, és nem mindig voltam sikeres. Néhány esetben még háromszor is hallottam a fülhallgató érintésjelzését, de valószínűleg a gesztus túl gyorsan történt, és a szám nem tért vissza. Sajnos ezzel a problémával küzdöttem a JBL Flex 2 és a Buds 2 esetében is.

A funkciót a JBL Headphones mobilalkalmazás bővíti

Ahhoz, hogy a legtöbbet hozza ki a fülhallgatóból, javaslom, hogy töltse le a JBL Headphones alkalmazást a mobiltelefonjára, amely ingyenesen elérhető az App Store-ban és a Google Play-en. Az alkalmazás önmagában nagyon áttekinthető, így könnyen eligazodik benne.

Ha a fülhallgatót számítógéppel használja, az alkalmazást természetesen nem találja meg itt. A JBL Tune Beam 2 azonban megjegyzi a mobilalkalmazás beállításait, és azokat használja a számítógéppel való használat során is.

Ambient Sound Control

A General szekcióban megtalálja a kívánt hallgatási mód beállításának lehetőségét. Választhat:

  • Noise Cancelling: csökkenti a környezeti zajok behatolását.
  • Ambient Aware: az előző funkció ellentéte, felerősíti a környezeti hangokat.
  • Talk Thru: az éppen lejátszott zene hangereje automatikusan minimálisra csökken, és felerősíti a környezeti hangokat, így megkönnyíti a beszélgetést anélkül, hogy zavarna.

A Noise Cancelling funkciót javaslom a lehető legmagasabb szintre állítani. Még így sem tökéletes az eredmény, például a billentyűzet kopogását gond nélkül hallottam (csak kissé tompítva). Az Ambient Aware funkció hasznos volt séta közben, amikor ennek köszönhetően jobban hallottam a mögöttem lévő kerékpárost. A Talk Thru funkció pedig akkor jöhet jól, amikor zenét hallgat, és valaki hirtelen beszélni kezd önhöz.

Bár az ANC funkció nem éri el a drágább modellek szintjét, szubjektíven a JBL Tune Beam 2 esetében találtam a legjobbnak. A JBL Tune Flex 2 esetében a legjobb hatás eléréséhez a fülhallgató dugós kivitelét kell választani (nem a fülbe helyezhetőt), a JBL Tune Buds 2 pedig a formája miatt nem illeszkedett jól a fülembe, ami természetesen jelentős hatással van az ANC minőségére.

Bluetooth multipoint

A JBL Tune Beam 2 akár két eszközhöz is csatlakoztatható egyszerre (én a MacBookot és az iPhone-t próbáltam ki). Az eszközök közötti váltás egyszerű, a késleltetés legfeljebb néhány másodperc. Például a számítógépen filmet néztem, és közben telefonhívást intéztem. A telefonálás befejezése után a lejátszási forrás ismét a számítógépre váltott vissza.

Smart Audio & Video

Ezenkívül válthat az audio vagy videó hallgatási mód között. Mindkét móddal kipróbáltam egy film részletét, és igaz, hogy a Video Mode valahogy jobban bevont a történetbe, és a hatások dinamikusabbak voltak. Ha tehát filmet néz, javaslom, hogy próbálja ki ezt a módot.

Hol kapható JBL Tune Beam 2
JBL Tune Beam 2
Értékelés
3.9/5

Gesztusok

A következő szekcióban bizonyos mértékig személyre szabhatod a gesztusokat mindkét fülhallgatón. A gesztusok beállítása nem teljesen szabadon választható, csak az előre beállított lehetőségek közül választhatsz.

Ekvalizer

Az Audio szekcióban megtalálod az ekvalizer választási lehetőséget. Az előre beállított lehetőségek mellett saját ekvalizert is beállíthatsz, így a hallgatási élményt maximálisan a saját igényeidhez igazíthatod.

Térhangzás

Javaslom, hogy fedezd fel a Térhangzás mód beállításait is, amely 3D térben szimulálja a hangot. Számomra ezzel a választással a hang több irányból érkezik, és még inkább bevon a történetbe. Választhatsz módot filmnézéshez, zenehallgatáshoz és játékhoz.

Personi-Fi

Remek funkció a Personi-Fi is, amely úgy alakítja a hangot, hogy az megfeleljen a személyes hallgatási profilodnak. A hallásteszt csak néhány percet vesz igénybe, és az alkalmazás végigvezet a folyamaton. Ha nehezen hallasz bizonyos hangokat, vagy például az egyik füledre rosszabbul hallasz, a fülhallgatók ezután személyre szabott, jobb hallgatási élményt nyújtanak.

Bár nem tartom magam olyan embernek, akinek hallásproblémái vannak, valóban észrevettem a különbséget. Ezért ajánlom, hogy végezd el a tesztet, az eredmény érezhető.

További funkciók

A mobilalkalmazás számos kiegészítő funkciót is kínál. Nézzük meg őket röviden.

  • A kiegészítő funkciók közül például beállíthatja a maximális hangerőt, amely nem haladja meg a 85 dB-t, hogy megvédje hallását.
  • Az alkalmazás relaxáló természet hangokat is kínál, amelyek hasznosak lehetnek például meditáció során.
  • Nem hiányzik a Find My Buds funkció vagy az akkumulátor kímélő mód sem.
  • Számos funkció is elérhető a hívások minőségének javítására. A Sound Level Optimizer automatikusan korrigálja a másik fél hangerejét a hívás során, hogy a hang ne legyen túl hangos vagy halk, és a gyakorlatban megbízhatóan működik.
  • A Sound és Voice Setting szekcióban meghatározhatja, hogy a saját és a másik fél hangja természetesen szóljon-e a hívás során, vagy inkább a magas vagy mély hangok legyenek kiemelve. Számomra a természetes mód vált be a legjobban, de a választás az öné.
  • A Voice Aware funkció lehetővé teszi, hogy beállítsa, mennyire hallja saját hangját a hívás során. Így könnyebben szabályozhatja, hogy ne kiabáljon a másik féllel, vagy ne beszéljen túl halkan. Számomra személyesen zavaró a funkció, ezért úgy döntöttem, hogy kikapcsolva hagyom.

Az drágább JBL fülhallgatókhoz képest itt hiányzik például a Private Call Mode funkció, amely lehetővé teszi, hogy az egyik fülhallgatót mikrofonként használja telefonálás közben. Számoljon a Head Tracking (fejmozgás követése térhangzásnál) funkció hiányával is.

Hogyan értékelem a hangminőséget

A JBL Tune Beam 2 vezeték nélküli fülhallgatók egyik legnagyobb előnye kétségtelenül a hangzásuk. Véleményem szerint az árkategóriájukban átlag felett teljesítenek. A jelenlévő 10 mm-es dinamikus meghajtók gondoskodnak a nagyon erős basszusról, telt középtartományról és tiszta magas hangokról. Az előző generáció 6 mm-es meghajtókkal rendelkezett, így ezen a téren javulást tapasztalhatunk. A legjobb eredményeket akkor értem el, amikor aktiváltam a Personi-Fi funkciót, és kicsit játszottam az ekvalizerrel. A fülhallgatók podcastok hallgatásakor és filmnézéskor is jól teljesítettek.

Tipp igényesebb felhasználóknak: A JBL Tour Pro 3 minden fülhallgatóban két meghajtóval rendelkezik (10 mm-es dinamikus meghajtó és kiegyensúlyozott armatúrás meghajtó). Támogatják a Hi-Res Audio-t és az LDAC kodeket is, ami határozottan érezhető a hangminőségben. A JBL Tour Pro 3 ugyan drágább, de ha nem korlátoz a költségvetés, a hangminőség szempontjából egyértelműen ajánlható.

A JBL Tune Beam 2 természetesen kényelmes telefonálásra is alkalmas, amit hat mikrofon kombinációja biztosít. Feladatuk, hogy a hangot tisztán és érthetően, visszhang nélkül továbbítsák. Meg kell jegyezni, hogy a másik féllel gond nélkül tudtam kommunikálni akkor is, amikor éppen szeles időben voltam kint. Generációk között ebben a tekintetben változás történt, a JBL Tune Beam négy mikrofonnal rendelkezett.

Bár a JBL Tune Beam 2 nem rendelkezik Zoom hívásokhoz szükséges tanúsítvánnyal (ellentétben a JBL Tour Pro 3-mal), a tesztem során telefonáláskor gyakorlatilag azonosan működtek, és tőlem megkapják a pozitív visszajelzést.

ANC-nek vannak hiányosságai

Az aktív zajszűrés inkább csendesebb környezetben működik jól. A funkció bizonyos zajokat kiszűr, de nem százszázalékosan. Hangosabb környezetben (például forgalmas út mellett) természetesen némi zaj beszűrődik a fülhallgatókba. Segíthet azonban a fülhallgató helyes illesztése a fülbe, a megfelelő méretű dugók kiválasztása és a megfelelő hangerő. Ezzel a problémával már az előző generációnál is találkozhattunk, és kár, hogy a gyártó nem dolgozott rajta többet.

Hol kapható JBL Tune Beam 2
JBL Tune Beam 2
Értékelés
3.9/5

A JBL Beam 2, Flex 2 és Buds 2 hangminősége számomra gyakorlatilag azonos volt, és a végső élményre leginkább a fülhallgató formája volt hatással (és így az is, hogy a modell hogyan illeszkedett a fülembe). Személy szerint nekem a JBL Tune Beam 2, illetve a Flex 2 dugós változata vált be leginkább. A Buds 2 formájával viszont küzdöttem. Ezek a preferenciák azonban nagyon szubjektívek.

Akár 48 órás lejátszást élvezhet

A JBL Tune Beam 2-vel, akárcsak az előző generációval, akár 48 órás zenehallgatást is elérhet. Az akkumulátor élettartama tehát mindenképpen az eszköz erőssége. Maga a fülhallgató 12 órát garantál egyetlen töltéssel, további 36 órát pedig a töltőtok biztosít. Természetesen mindig attól függ, hogy milyen funkciókat dönt úgy, hogy használ.

Az ANC funkció bekapcsolásával történő zenehallgatás esetén maximum 10 órát bír, az ANC funkcióval történő telefonálás pedig még gyorsabb lemerülést okoz, és a fülhallgató maximum 5 órát bír. Meg kell jegyezni, hogy a megadott értékek a teszteléseim szerint megfelelnek a valóságnak.

A töltőtok töltéséhez a mellékelt USB-C csatlakozós kábel szolgál. A teljes töltés két óra alatt érhető el. A fülhallgatók a tokban 10 perc alatt további 3 óra hallgatásra töltődnek fel. Ennek köszönhetően elég egy rövid szünetet tartani, és máris folytathatja a zenehallgatást viszonylag hosszú ideig. A vezeték nélküli töltést azonban a fülhallgatók nem támogatják, ezt a funkciót például a JBL Tour Pro 3 kínálja.

Nabíjení sluchátek
A fülhallgatók töltése

A JBL Tune Beam 2 fülhallgatók ellenállósága

A JBL Tune Beam 2 IP54-es védettséggel rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy a fülhallgatók korlátozott mennyiségű por és fröccsenő víz ellen védettek. Ennek köszönhetően gond nélkül használhatók kültéren, kedvezőtlen időjárási körülmények között vagy sportolás közben, amikor izzad. A drágább JBL Tour Pro 3 IP55-ös védettséget kínál, ami még inkább megfelelő választássá teszi fizikailag aktív egyének számára.

Összegzés – kinek ajánlanám a JBL Tune Beam 2 fülhallgatókat?

A Bluetooth fülhallgatókat JBL Tune Beam 2 azoknak ajánlanám, akik kedvező áron keresnek fülhallgatót nagyon jó hangminőséggel. Értékelem a könnyű kialakításukat, ami kényelmes viseletet biztosít a fülben. Előnyük továbbá a viszonylag hosszú akkumulátor-élettartam. A fülhallgatók kompakt méreteikkel is örömet okoznak. Előnyük a JBL Headphones mobilalkalmazás, amely számos kiegészítő funkciót kínál a még jobb hallgatási élmény érdekében.

A hátrányok közül megemlíthetem, hogy a tapipadokat néhányszor véletlenül megérintettem, és így megváltoztattam a fülhallgatók beállításait. Bár a fülhallgatók támogatják az aktív zajszűrést, a funkció nem teljesen tökéletes, és a környezeti zajok még mindig behatolnak (bár tompítva). Ebben az árkategóriában azonban ez egy olyan hátrány, amit hajlandó vagyok elnézni a készüléknek.

Teszt: JBL Tune Beam 2 vezeték nélküli fülhallgató
  • Hangminőség
  • A kivitelezés minősége
  • Akkumulátorok
  • Vezérlők és funkciók
  • Ár/teljesítmény arány
  • Útközbeni használat
  • Sportoláshoz való használat
  • Irodai/telefonhasználat
  • Játékos használat
  • Univerzális mindennapi használat
3.9

Megfizethető árú fejhallgatók

A JBL Tune Beam 2 egy remek vezeték nélküli fülhallgató, amely kiváló ár-érték aránnyal rendelkezik. Örömet okoz kompakt és könnyű kialakításával, a kategóriájában kiváló hangminőséggel és hosszú akkumulátor-élettartammal. A JBL Headphones mobilalkalmazással számos kiegészítő funkcióhoz férhet hozzá, amelyek javítják a teljes hallgatási élményt.

Előnyök

  • Hangminőség
  • Personi-Fi funkció
  • Hosszú akkumulátor-élettartam
  • Kompakt méretek
  • Kényelmes viselet
  • Kedvező ár-érték arány

Hátrányok

  • Az aktív zajszűrés nem százszázalékos
  • A érintőfelületeket könnyen meg lehet véletlenül nyomni
Autor: Hana Smětáková
Szerző: Hana Smětáková
A sport és az egészséges életmód gyakorlatilag egész életemet végigkísérte. Mivel rajongok a modern technológiáért, gyakran véleményezem a GuideLee-n a fitneszkarkötőket és az okosórákat, amelyek az aktív életem nélkülözhetetlen eszközei. A sport mellett az utazás és az új helyek felfedezése is nagy szenvedélyem.
Ezt a cikket a szerző a termékkel kapcsolatos valós tapasztalatok alapján készítette. Az értékelést a szerző szubjektív benyomásai befolyásolhatják.
Hogy tetszett ez a cikk?
Vaše hodnocení
Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó vélemények

Teszt: JBL Tune Beam 2 vezeték nélküli fülhallgató
JBL Tune Beam 2
Értékelés: 3.9/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram