Teszt: Sony ULT Field 3 bluetooth hangszóró

Erősségek
  • Hordozópánt
  • Erőteljes basszus
  • Jó akkumulátor-üzemidő
  • Strapabíró kialakítás
  • Hívásfogadás lehetősége
Gyengeségek
  • Az ekvalizátor és az ULT funkció nem használható egyszerre
  • Néhány funkció az alkalmazásban nem működött nálam
  • Korlátozott csatlakozókínálat (csak USB-C van, AUX csatlakozó hiányzik)
Értékelés
4.1/5

Olyan hordozható hangszórót keresel, amely erőteljes basszust biztosít, strapabíró, és könnyen magaddal viheted utazáskor? A Sony ULT Field 3 pontosan ezt ígéri – sőt, még ennél is többet. Ebben a tesztben megnézem, miben nyújt többet a konkurenciánál, és valóban megbízható társ lehet-e utazáshoz vagy otthoni zenehallgatáshoz.

Gyakran ismételt kérdések és válaszok

Meddig bírja egyetlen töltéssel?

A Sony ULT Field 3 hangszóró maximális üzemideje egyetlen töltéssel 24 óra. A tesztem során 50%-os hangerőn, bekapcsolt ULT móddal használtam, és majdnem 17 órát értem el vele. Erről részletesebben írok a cikk megfelelő fejezetében.

Használható a Sony ULT Field 3 hangszóró kihangosított telefonálásra?

Igen, a Sony ULT Field 3 hangszóró beépített mikrofonnal rendelkezik, így kihangosított telefonálásra is alkalmas. Bejövő hívás esetén a zenelejátszás automatikusan szünetel, és a hangszóró cseng. A hívást egyszerűen, a hangszórón található gomb megnyomásával lehet fogadni.

Mit tartalmaz a csomagolás és műszaki paraméterek

A Bluetooth hangszóró Sony ULT Field 3 csomagolásában a készüléken kívül egy USB-C csatlakozós töltőkábel, egy vállpánt a hangszóró hordozásához, valamint a szükséges dokumentáció található.

A csomagban minden szükséges megtalálható
A csomagban minden szükséges megtalálható

A tesztelés során fekete színű hangszórót használtam, de elérhető fehér és szürke változatban is.

ParaméterÉrték
FelhasználásHordozható hangszóró
Méretek és tömeg25,6 cm × 11,3 cm × 7,9 cm, 1,2 kg
Bluetooth technológia és csatlakozásBluetooth 5.2
Akkumulátor és töltésAkár 24 óra
Víz- és porállóságIP67
Hangszórók száma1× 20 mm-es mélynyomó, 1× magassugárzó (86×46 mm)
Teljesítmény80 W
ÉrzékenységA gyártó nem adta meg
Frekvenciatartomány20–20 000 Hz
ImpedanciaA gyártó nem adta meg

Masszív kivitel, amely bírja a gyakori hordozást

A Sony ULT Field 3 hangszórót kifejezetten gyakori hordozásra tervezték. Amikor először kézbe vettem, rögtön meggyőződtem róla, hogy ezt gond nélkül bírni fogja. A készülék masszív, textilborítású házzal és puha műanyag oldalakkal rendelkezik, amelyek védelmet nyújtanak az ütések ellen.

Masszív kialakítása ellenére a hangszóró kellemesen könnyű marad. Mindössze 1,2 kg, így gond nélkül hordozható. Az alacsony tömeg egyértelműen előnye ennek a készüléknek, hiszen a konkurens JBL Xtreme 4 2,1 kg-ot nyom (igaz, abban 2 x 7 cm-es mélynyomó, 2 x 2 cm-es magassugárzó és nagyobb akkumulátor található, így a nagyobb súly érthető).

Az utazások során különösen praktikus a hosszúságában állítható pánt jelenléte. A pántot egyszerű kampókkal lehet a hangszóróhoz rögzíteni, nem karabinerrel (mint például a JBL Xtreme 4 esetében). Elsőre úgy tűnhet, hogy mozgás közben a pánt könnyebben lecsúszhat. Nálam azonban a tesztelés során ez egyszer sem fordult elő, mivel a pánt eltávolítása a kampóból kicsit nehezebb.

Tetszik, hogy ha főként otthon szeretnéd használni a hangszórót, a textil fülek nem lógnak ki csúnyán. Ezeket egyszerűen el lehet fordítani úgy, hogy ne zavarják a készülék letisztult dizájnját.

A hangszóró alján gumírozott lábak találhatók, amelyeknek köszönhetően stabilan áll például az asztalon. A vezérlőpanel a felső részen kapott helyet. Az egyes gombok enyhén kiemelkednek, így könnyen kitapinthatók. Probléma viszont gyenge fényviszonyok mellett adódhat, mivel a gombok nem világítanak.

A hátoldalon gumiborítású fedél található, amely felnyitása után hozzáférsz a töltéshez szükséges USB-C csatlakozóhoz. Ezen keresztül más eszközöket is tölthetsz, így a hangszóró powerbankként is használható. A csatlakozó mellett található egy Battery Care feliratú gomb. Ha ezt két másodpercig nyomva tartod, a hangszóró optimalizálja a töltési folyamatot az akkumulátor élettartamának meghosszabbítása érdekében (például nem engedi 100%-ra tölteni az akkumulátort). Más csatlakozót (például 3,5 mm-es jack) sajnos nem találsz rajta.

A párosítás pillanatok alatt megvan

Nálam a hangszóró és a mobiltelefon összekapcsolása gond nélkül zajlott. A készüléket be kell kapcsolni, majd megnyomni a Bluetooth szimbólummal ellátott gombot, ezzel indul a párosítási folyamat. Ezután már csak ki kellett választanom a hangszórót az iPhone-om elérhető eszközök listájából.

Ha Android operációs rendszerű telefont használsz, a Fast Pair technológiának köszönhetően egyetlen érintéssel gyorsan és egyszerűen párosíthatod az eszközöket.

A Bluetooth 5.2 technológiával biztosított kapcsolat nálam stabil volt. A hangszórót és a telefont nem kellett egy helyiségben tartanom, ez nem okozott gondot. Csak akkor jelentkezett probléma, amikor a két eszköz között nagyobb távolság (emelet és ajtó) volt.

A Sony ULT Field 3 támogatja a Party Connect funkciót, így akár 100 kompatibilis hangszóró is összekapcsolható. Az egyes eszközöket a Connect feliratú gombbal lehet összepárosítani.

Emellett az eszköz Bluetooth multipoint kapcsolódást is támogat. Ez azt jelenti, hogy egyszerre két eszközzel is párosítható, és könnyedén válthatsz a zene forrásai között. Tipikus példa: zenét hallgatsz a számítógépről, majd automatikusan átvált telefonhívásra.

Áttekinthető vezérlőpanel

Ahogy már említettem, az egyes vezérlőelemek a hangszóró felső részén találhatók. Könnyedén válthatsz számokat, állíthatod a hangerőt, vagy bekapcsolhatod az ULT funkciót a basszuskiemeléshez. A vezérlőpanelt több LED is kiegészíti, amelyek például az aktuális csatlakozási állapotot jelzik.

Egy töltéssel akár 24 óra üzemidő

A Bluetooth hangszóró Sony ULT Field 3 egyetlen töltéssel is meglepően jó üzemidőt kínál. ULT módban (azaz a basszuskiemeléssel) az akkumulátor akár 24 órán át is bírja. Természetesen ez mindig az általad beállított hangerőtől is függ.

Én 50%-os hangerőn, bekapcsolt ULT funkcióval teszteltem a hangszórót. Így alig 17 órányi zenehallgatást sikerült elérnem. Hozzá kell tenni, hogy ez a hangerő már elég magas. Ha körülbelül 20%-os hangerőn használod a hangszórót, reális lehet a 24 órás üzemidő is. Ha legalább 15 percig nem használod a hangszórót, az automatikusan kikapcsol, így kíméli az akkumulátort.

A tápkábel elhelyezése
A tápkábel elhelyezése

A töltéshez a mellékelt USB-C csatlakozós tápkábelt használhatod. Előny, hogy támogatja a gyorstöltést, így 10 perc töltéssel körülbelül két óra zenehallgatást nyersz. Ez különösen jól jön, ha utolsó pillanatban töltöd fel a hangszórót, mielőtt barátokkal ülnél le a szabadban.

Por- és vízálló kialakítás

A Sony ULT Field 3 hangszóró IP67-es szabványnak megfelelően víz- és porálló. Ez azt jelenti, hogy teljesen porálló, így gond nélkül magaddal viheted akár a medencéhez is. Kiválóan bírja a kültéri bulikat, grillezéseket vagy akár a természetben tartott piknikeket is.

Külön értékelem, hogy a tápcsatlakozót gumiborítás védi, így oda nem jut be könnyen por vagy szennyeződés. Ez például a JBL Xtreme 4 esetében hiányzik.

Hangminőség – otthon és kültéri grillezéshez is ideális

A Sony ULT Field 3 hangszóró hangzásáról egy 20 mm-es mélynyomó és egy tweeter (86×46 mm) gondoskodik. A frekvenciatartomány 20-tól 20 000 Hz-ig terjed, és a gyártó ígérete szerint a hangszórót úgy tervezték, hogy erőteljes basszust adjon vissza.

El kell mondanom, hogy a hangszóró telt hangzást kínál kiemelkedő basszussal, telt középtartománnyal és tiszta magasakkal. Előnye a meglehetősen magas hangerő is, amit el tud érni. Átlagos otthoni hallgatáshoz már 25%-os hangerő is elég, 50%-os beállítással pedig egy kültéri bulit is remekül hangosít. Magasabb hangerőn (kb. 80% körül) természetesen némi torzítás jelentkezik.

Hol kapható Sony ULT Field 3
Sony ULT Field 3
Értékelés
4.1/5

Különösen az ULT funkcióval a basszusok igazán erőteljesek, a hangzás teljesen magával ragad. Az ULT módot azonban nem lehet testre szabni, csak egyszerűen ki- vagy bekapcsolni. Ha bekapcsolod, és utána szeretnéd az ekvalizátorral módosítani a hangzást, sajnos ez nem lehetséges. Ilyenkor az ULT mód automatikusan kikapcsol. A saját ekvalizátor viszont nem adja vissza ugyanazt a basszusélményt, mint az ULT beállítás, ami számomra csalódás volt. Személy szerint a legjobb eredményt akkor értem el, amikor nem használtam ekvalizátort, csak az ULT funkciót kapcsoltam be.

Nekem a hangszóró különböző zenei műfajok hallgatásakor is jól teljesített. Kipróbáltam podcastok hallgatására is, ahol a beszéd jól érthető volt. Végül filmnézés közben sem tapasztaltam jelentős késést a kép és a hang között, ami zavaró lett volna.

Telefonhívásokhoz is használható

A Sony ULT Field 3 mikrofonnal is fel van szerelve, így telefonhívások lebonyolítására is alkalmas. A hívó felet gond nélkül értettem, és a másik oldal sem panaszkodott a hangminőségre. A hívás közben az asztalnál ültem, a hangszóró is az asztalon volt, és nem kellett külön belebeszélnem.

További funkciók a mobilalkalmazásban

A Sony ULT Field 3 hangszóró természetesen mobilalkalmazás nélkül is használható. Ilyenkor azonban néhány funkcióról lemaradsz, ezért érdemes letölteni a kiegészítő alkalmazást, és végigböngészni a lehetőségeit. Az alkalmazás neve Sound Connect, és ingyenesen elérhető a Google Play és az App Store áruházakban.

Alapfunkciók

Az alkalmazás áttekinthető, könnyen eligazodtam benne (bár a JBL hangszórók alkalmazása szerintem valamivel felhasználóbarátabb). Itt láthatod a csatlakoztatott eszközöd adatait és az aktuális akkumulátor töltöttségi szintet. Beállíthatod azt is, hogy a hangszóró melyik két eszközhöz csatlakozzon.

Az alkalmazásban megjelennek az éppen lejátszott zeneszám adatai, amelyet megállíthatsz, átléphetsz, vagy módosíthatod a hangerőt.

DJ Control és ekvalizátor

A következő szekció a DJ Control funkcióé, ahol többféle hangeffektet találsz, például közönségzajt, scratch effektet (amit a DJ a lemez gyors mozgatásával hoz létre), és még sok mást. Az effektek intenzitása kissé változik attól függően, hogyan koppintasz a kijelzőre. Átlagos használat során valószínűleg kevesen fogják kihasználni, de egy bulit feldobhatnak. Inkább játékos extraként érdemes kezelni ezt a funkciót.

Itt találod a saját ekvalizátor beállításának lehetőségét is. A JBL alkalmazáshoz képest nincsenek előre beállított ekvalizátorok, így magadnak kell beállítanod mindent. Ahogy már említettem, a saját ekvalizátor nem kombinálható az ULT beállítással, és nem adja vissza ugyanazt a basszusélményt.

Az ekvalizátort csak az alkalmazásban lehet módosítani. A hangszórón található vezérlőpanel nem teszi lehetővé a hangzás testreszabását.

Kiegészítő funkciók

Az alkalmazás utolsó szekciója már csak a kiegészítő beállításokról szól. Itt például bekapcsolhatod a Battery Care funkciót, amiről már korábban írtam.

További funkciók közé tartozik a Bluetooth Connection Quality, ahol eldöntheted, hogy a hangminőség vagy a kapcsolat stabilitása legyen-e előnyben. Ha a hangminőség a fontosabb, a hangszóró az AAC kodeket használja. Másik esetben az SBC kodeket, ha elérhető. Nekem azonban iPhone-nal ez a választás nem működött.

Érdekesnek találtam a Bluetooth standby funkciót is, amelynél a hangszóró automatikusan bekapcsol, ha egy párosított Bluetooth eszköz a közelben van. Ehhez azonban a hangszórót hálózatra kell csatlakoztatni, és sajnos nekem nem sikerült működésre bírni.

A Sound Field Optimization funkció bekapcsolásával a hangszóró automatikusan igazítja a hangot a környezethez és a zajszinthez. Őszintén szólva, nem tapasztaltam automatikus változást, amikor zajosabb helyre vittem az eszközt.

A Discover szekcióban például megtekintheted a lejátszott zenéid előzményeit. Az adatok gyűjtéséhez azonban az alkalmazásnak legalább 10 napnyi hallgatásra van szüksége.

Összegzés – kinek ajánlanám a Sony ULT Field 3 Bluetooth hangszórót?

A Sony ULT Field 3-at azoknak ajánlom, akik strapabíró Bluetooth hangszórót keresnek erőteljes hangzással, mély basszussal és kihangosított hívás lehetőséggel. Tökéletes választás utazáshoz, kerti partikhoz vagy otthoni zenehallgatáshoz. Vízállósága, masszív kialakítása és akár 24 órás üzemideje miatt sok felhasználónak ideális választás lehet.

Bár a hangszóróhoz tartozik mobilalkalmazás, néhány funkcióval nem voltam elégedett. Például a Bluetooth standby funkciót nem sikerült működésre bírnom, a Sound Field Optimization-nál pedig nem tapasztaltam változást. Az alkalmazás lehetőséget ad saját equalizer beállítására, de ilyenkor az ULT mód automatikusan kikapcsol. Saját equalizerrel pedig nem érhető el olyan gazdag basszus.

Hol kapható Sony ULT Field 3
Sony ULT Field 3
Értékelés
4.1/5

A konkurens termékek közül érdemes megfontolni például a valamivel drágább JBL Xtreme 4-et, amely szintén vállpánttal rendelkezik. 100 W-os teljesítményével, erőteljes basszusával és jó akkumulátoridejével tűnik ki, amit a Playtime Boost funkcióval tovább lehet növelni.

Ha kompaktabb megoldást keresel visszafogottabb beltéri hangzással, akkor a kedvezőbb árú JBL Flip 6 is jó választás lehet, amely kis méretben is minőségi hangot nyújt. Kizárólag otthoni használatra pedig ajánlom a Harman Kardon Onyx 9-et is, amely kiváló ár-érték arányt és minőségi hangzást kínál, ráadásul stílusos kiegészítője lehet otthonodnak.

Teszt: Sony ULT Field 3 bluetooth hangszóró
  • Hangminőség
  • Kivitelezés minősége
  • Akkumulátor
  • Vezérlők és funkciók
  • Ár/teljesítmény arány
4.1

Remek hangszóró utazáshoz

Olyan hordozható hangszórót keresel, amely erőteljes basszust biztosít, strapabíró, és könnyen magaddal viheted utazáskor? A Sony ULT Field 3 pontosan ezt ígéri – sőt, még ennél is többet. Ebben a tesztben megnézem, miben nyújt többet a konkurenciánál, és valóban megbízható társ lehet-e utazáshoz vagy otthoni zenehallgatáshoz.

Előnyök

  • Hordozópánt
  • Erőteljes basszus
  • Jó akkumulátor-üzemidő
  • Strapabíró kialakítás
  • Hívásfogadás lehetősége

Hátrányok

  • Az ekvalizátor és az ULT funkció nem használható egyszerre
  • Néhány funkció az alkalmazásban nem működött nálam
  • Korlátozott csatlakozókínálat (csak USB-C van, AUX csatlakozó hiányzik)
Autor: Hana Smětáková
Szerző: Hana Smětáková
A sport és az egészséges életmód gyakorlatilag egész életemet végigkísérte. Mivel rajongok a modern technológiáért, gyakran véleményezem a GuideLee-n a fitneszkarkötőket és az okosórákat, amelyek az aktív életem nélkülözhetetlen eszközei. A sport mellett az utazás és az új helyek felfedezése is nagy szenvedélyem.
Ezt a cikket a szerző a termékkel kapcsolatos valós tapasztalatok alapján készítette. Az értékelést a szerző szubjektív benyomásai befolyásolhatják.
Hogy tetszett ez a cikk?
Vaše hodnocení
Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó vélemények

Teszt: Sony ULT Field 3 bluetooth hangszóró
Sony ULT Field 3
Értékelés: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram